En lüks 5 Roma oteli!

En lüks 5 Roma oteli!

“Ölümsüz Şehir” olarak da anılan İtalya’nın başkenti Roma, bugün Avrupa’nın hatta Dünya’nın en çok ziyaret edilen turizm şehirlerinden biridir. Durum böyle olunca Roma’da turizm anlamında ciddi yatırımlar yapılıyor. Bu yatırımlar sonucunda ortaya lüks oteller misafirlerini ağırlıyor. Tatiluzmani.tv olarak bizde sizler için İtalya’nın başkenti Roma’da ki en lüks 5 oteli araştırdık ve listeledik…
1. St Regis
1894 yılında César Ritz tarafından özel olarak tasarlanan St Regis, ilk özel banyolu otel olarak da turizm tarihinde yer almaktadır. Otel odalarını inceleyecek olursak, her odasında büyük iki adet elektrik lambası bulunmasıyla ünlüdür. Bu muhteşem otel, yıllar içinde sanayici kodamanlardan İngiliz Kraliyet Ailesi’nin üyelerine, sanatçılardan politikacılara dünya sosyetesinin kaymak tabakasını ağırladı.
italyanluks
2. Villa Laetitia
Villa Laettita Tiber River kıyısında yer almaktadır. Bu butik otel 1900’lü yılların başlarında inşa edilmiş ve 2006 yeni yüzüne kavuşmuştur. 2006 yılında restorasyonu tamamlanmasıyla günümüz çağdaş tasarımın doruklarına çıkarak lüksün mükemmeliyetçiliğiyle birleşmiştir.
3. De Russie
De Russie; Picasso’dan, Stravinsky ve Cocteau’ya bir çok ünlü sanatçı tarafından ziyaret edilen şık bir Roma otelidir. Dış görünümü ile 1800’lerdeki çekiciliğini günümüzde de korumayı başaran otel, konforlu yataklar ve spa bölümünü de ekleyerek çağdaş yaşamın konforlarını da bünyesine taşımış durumda.
4. Lord Byron
Seçkin Parioli bölgesindeki özel bir villada yer alan, Lord Byron, romantik kaçamaklar için mükemmel bir seçim olacaktır. Eğer bir hafta sonu kendinizi şımartmak isterseniz, yalnız başınıza gitmeniz için de harika bir yerdir. Zarif dekorasyonlu odaları, terasları, mermer zeminleri ve her odasında asılı duran büyük tablolardan oluşan resim koleksiyonu ile fazlasıyla şık olan bu otelin bir de ünlü restoranı bulunmaktadır.
italyanluks2
5. Tayland
The Beach filmini ve muhteşem güzellikteki denizi, bakir kalmış küçük adacıkları, bembeyaz kumsalları ve bu kumsallar üzerinde zarifçe uzanan koca palmiyeleri hayal edin. Nereye takıldığınıza bağlı olmakla birlikte ucuz olduğu su götümez olan bu ülkede, Türk turistler için vize zorunluluğu da yok. Konuk evlerinde geceliği 30TL’ye, iyi bir otelde ise 100TL’ye kalabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir