En iyi tatil fotoğrafları nasıl çekilir?

En iyi tatil fotoğrafları nasıl çekilir?

Mükemmel bir tatile çıktınız, her şey tam istediğiniz gibi. Geziyor, eğleniyor, macera yaşıyor doyasıya tatilin keyfini çıkarıyorsunuz. Bu kadar özel ve güzel bir tatili ölümsüzleştirmek gerekmez mi? Belki yıllar sonra bu anıları hatırlamak istemez misiniz? Kim istemez kii!.. Elbette herkes mutlu olduğu bu güzel tatili tekrar hatırlamak isteyecektir. Bu yüzden de bol bol resim çekilme ihtiyacı hissedecek. Peki ama çekildiğimiz resimler istediğimiz gibi değil. Bir şeyleri eksik yapıyoruz sanki..
Artık dert etmeyin! Tatiluzmani.tv olarak size önereceğimiz yöntemlerle en iyi tatil fotoğraflarını artık siz çekebileceksiniz!
seyahatfotografcekimi
1 – Öncelikle tatil için bulunduğun bölgede daha önce çekilmiş resimleri inceleyelim… Bu inceleme size farklı bakış açılarını ve bu yerlerde nerelerin daha güzel ve önemli olduğu yönünde ilham olacaktır.
2- Tatil bölgesinde yaptığın araştırmalar sonucunda fotoğraf çekileceğin yerlerin bir listesini yaptın. Şimdide bu mekanda doğru zamanda olmak gerekiyor. Herkes fotoğrafının arkasından ya da önünden geçen insanlardan rahatsız olur. Bu yüzden doğru bir saat seçerek, insanların bu turistik yerlere ziyaretinin en az olduğu saati belirlemek gerekir. Akdeniz ülkelerinde genellikle sabah saatlerinde bu tatil yöreleri boştur.
3 – Kaliteli bir fotoğraf, elbette kaliteli bir duruştan geçer. Fotoğraf makineniz elinizle çekerken titreme olacak ve odaklama – netleme yapamacaktır. Bu yüzden mutlaka 3 ayak ( tripot ) getirin. Ve bu tripotla kameranın arkasında durmanıza gerek kalmadan zamanlama yapar fotoğraflarda sizde yer alırsınız.
4 – Başlangıç – Yarı ve Profesyonel olmak üzere ayrılan fotoğraf makinelerinde, çektiğin fotoğrafı kaydetme formatı bulunmaktadır. Eğer .RAW formatında kaydetme özelliği varsa mutlaka bunu seçmelisiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir