En ilginç ulaşım aracına sahip şehirler

En ilginç ulaşım aracına sahip şehirler

Dünya’nın çeşitli ülkelerinde birbirinden ilginç yerel ulaşım araçları mevcut. Bu ulaşım araçlarına binmek ilginç bir deneyimin yanı sıra tatilinize de renk katacağına emin olabilirsiniz.

Jeepney, Filipinler: II. Dünya Savaşı’nda ülkeden ayrılan Amerikalıların bıraktıkları askeri jeepler, Filipinlilerin en yaygın yerel ulaşım araçlarından biri. Jeepney, çok gürültü ve çevre kirliliği yapan bir dolmuş olarak biliniyor.
Tuk Tuk, Bangkok: İnanılmaz gürültülü bir sese sahip olan bu araç, ülkemizde de rahatlıkla görülen bir tür triporter aracı. Ayrıca bu araca binmek hiç de ucuz bir maaliyet değil.
jeepney_tuk_tuk
Polar Rower, Kanada: Bu otobüste in- bin durumu kesinlikle yasak. Çünkü bu araçla kutup ayılarını ziyarete gidiosunuz ve araçtan kutup ayılarını gözlemleyebiliyorsunuz.
Schwebebahn, Almanya:Şehir içi ulaşımına büyük kolaylık sağlayan bu tren, oldukça eski görünümüyle ilgi çekiyor. Köprü alanında kullanılan tren ayrıca trafik derdine de çözüm.
ilginc_tasitlar
Bambu Tren, Kamboçya:Alternatif ve ucuz taşımacılık adı altında yaratıcı olan bu araç; fren, direksiyon gibi maliyet unsurlarından arınmış. Bir demir iskele üzerine bambularla yapılmış olan bu araç, yük ve yolcu taşımasında kullanılıyor.
Hava Tramvayı, ABD: Telefiriğin gelişmiş hali de denilebilir. 110 kişilik kabin kapasitesine sahip olan bu araç, işe gidip gelen kişiler tarafından gün içinde sıklıkla kullanılan bir ulaşım aracı haline gelmiş.
bambu_treni_hava_tramwayı

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir