Eşsiz manzaralarıyla İstanbul’da çekilebilecek en güzel kareler!

Eşsiz manzaralarıyla İstanbul’da çekilebilecek en güzel kareler!

*Üsküdar: Mimar Sinan’ın muhteşem eseri Mihrimah Sultan Camii’ne ev sahipliği yapan Üsküdar bunun yanı sıra daha pek çok irili ufaklı tarihi camii ve türbeleri de bünyesinde barındırmaktadır. İstanbul denilince akla ilk gelen yapılardan biri olan Kız Kulesi de Üsküdar’ın fotoğraf çekebileceğiniz harika manzaralarından biri.
ist_1
*Atatürk Arboretumu: Sarıyer’in Bahçeköy bölgesinde yer alan Atatürk Arboretum’u İstanbul Üniversitesi bünyesinde kurulan Atatürk Arboretumu, özellikle doğayla iç içe, yeşili seven fotoğraf tutkunlarına muhteşem güzellikler sunuyor. İçinde birçok bitki türü barındıran bu mekân bilimsel araştırmalar için de önemli bir yapıya sahip.
ist_2
*Galata Kulesi: Henüz fotoğraf bile icat edilmeden önce İstanbul’un gözlenmesi için inşa edilen bu kule şimdilerde en güzel fotoğraf karelerine sahip. Hem Asya hem Avrupa kıtalarını bir arada görmenizi sağlayan bu kule iki kıtanın da güzelliklerini fotoğraflamanız için iyi bir fırsat.
ist_3
*Ağva: Denizin ve yeşilliğin bolca bir arada bulunduğu yerlerden biri olan Ağva, İstanbul’a sadece 40 km uzaklıkta siz fotoğraf severleri bekliyor.
ist_4
*Büyükada: Anadolu Yakası’nda Maltepe ve Kartal ilçelerinin karşısında yer alan Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada yeşile ve doğaya doyacağınız yerlerden biri.
ist_5
*Pierre Loti: İstanbul’u ayaklarınızın altına seren bir manzaraya sahip olan Pieree Loti tepesi, Haliç ağırlıklı manzarasıyla fotoğraf çekmek için muhteşem bir yer.
ist_6

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir