En Garip Yemekler

En Garip Yemekler

Kızarmış Tarantula – Kamboçya ; Oldukça büyük ve zehirli olan tarantulayı kızartıp servis ediyorlar. Hatta tadının harika olduğunu söyleyenler mevcut. Yanında sos ikram edilen tarantulanın bacaklarını ya da gövdesini yiyorlar.
Yüzyıllık yumurta – Çin ; Bu yumurta ise ördek ya da tavuktan alınıp, kül, kil ve tuzdan hazırlanan bir sos içerisinde uzun süreler boyu bekletiliyor. Yumurtanın beyazı jöle kıvamına ve sarısı yeşile dönene kadar bekletilip bu şekilde servise sunuluyor.
Balut – Filipinler ; İşte ilginç bir yemek daha. Döllenmiş ördek yumurtasından yapılan bu yemek, içerisinde canlı ördek yavrusu olduğu
halde kaynatılıyor ve servis sunumu yapılıyor.
Kan çorbası – Vietnam ; Aynı zamanda geleneksel bir çorba olan bu yemek tavuk kursağı, çiğ ördek kanı ve bir kaç baharat ile hazırlanıyor.
Canlı Kobra Kalbi – Vietnam ; Gelenekselleştirilmiş bu yemeğin tüketim nedeni kobra kanının güçleştireceğine inanılması. Yenilirken kalbin atıyor olmasına dikkat ediliyor.
Casu Marzu – İtalya ; Sinek larvalarıyla dolu koyun peyniri ile yapılıyor. Sert ve aromalı bir tada sahip olduğu söyleniyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir