En etkileyici tatil fotoğraflarına sahip olabilmeniz için ipuçları!

En etkileyici tatil fotoğraflarına sahip olabilmeniz için ipuçları!

Hiç şüphesiz ki tatilden kalan en özel anı fotoğraflardır. Bu sebeple de tatil fotoğrafları daha özenle çekilmelidir. İşte etkileyici tatil fotoğraflarına sahip olabilmeniz için ipuçları;
* Fotoğraf makineniz hep hazırda olsun. Çantanızdan çıkarmaya çalışırken, bir daha asla yakalayamayacağınız kareleri kaçırabilirsiniz.
* Profesyonel bir fotoğraf makinesi ile ilk adımı attıysanız, bunun devamını getirebilmeniz için farklı lensler edinebilirsiniz.
tatilde_iyi_fotograf_cekme_onerileri_2
* Hep bilinen yerleri çekmek yerine, biraz daha halkın içine karışmayı tercih edin.
* En çok ilgi gören fotoğraflar her zaman favori noktalar olmayabilir. Paris’te geçirdiğiniz sürenin en ilgi çekici noktası Eyfel kulesi olsa da akşam yemeğinde sipariş ettiğiniz lezzetli peynir tabağının fotoğrafı çok daha ilgi çekici olacaktır.
* Saklamak istemediğiniz fotoğrafları dijital kameralar sayesinde kolayca silebilirsiniz. Buna rağmen çoğu kişi fotoğraf düzenlemeyi hep erteler ve sonunda vaktinizi harcamak için kendilerini bekleyen binlerce fotoğraf arasında kaybolur gider. Bu karmaşayı engellemek, hafıza kartınızı etkili kullanmak için aynı şeyin en fazla 3 fotoğrafını çekmeye özen gösterin.
tatilde_iyi_fotograf_cekme_onerileri
* Yeni bir yere gittiğiniz zaman, orası hakkında teşhir edilen kartpostallara bir göz atmak daima faydalıdır. Çekeceğiniz fotoğrafların, o karelerin kopyası olması için değil, civarda gezilmesi gereken ilginç yerleri keşfetmek için kartpostalları incelemek faydalı olabilir.
* Kötü havada, eğer dışarıda şiddetli yağmur yoksa, gri tonlarından ve yumuşak ışıktan yararlanmak gerekir. Yağmurdan ıslanan sokakların yasıması, sıra sıra şemsiyeler güzel görüntüler oluşturur.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir