En Çok Satan Ürünler

En Çok Satan Ürünler

Yapılan araştırmalara göre serbest sektör baz alındığında tüm zamanların en çok satan ürünleri belirlendi. İşte o ürünleri sizler için araştırdık ve listeledik.335x210(Kare-Foto)urunler
Zeka Küpü ; Seven Towns firmasına ait Rubik küpü 1980’den yani piyasaya çıktığından beri en çok satanlar listesinde yerini korumaya devam ediyor. Ürünün satış rakamı ise 350 milyon ünite.
İphone ; Apple firmasının akılı telefonlarından olan iphone ilk kez 2007 yılında piyasaya sürüldü. Daha sonra popüler olan telefon 516 milyon ünitelik bir satış rekoru kırdı.
Harry Potter Kitapları ; Dünya genelinde 73 dile çeviri yapılan bu kitap serisi tam tamına 450 milyonluk bir satışa imza attı. Böylece dünya çapında en çok satılan kitap serisi oldu.
Micheal Jackson’ın Thriller Albümü ; Albümlerin satış ortalamaları göz önünde bulundurulduğunda en çok satan albüm olma özelliğini Thriller albümü taşıyor. Satış rakamı ise 70 milyon ünite kadar.
Mario Bros ; Bilgisayar oyunu sektöründe rekoru elinde tutan ise Mario oluyor. 1981’de doğan bu oyunun toplam satı335x210(Kare-Foto)urunler2ş rakamı 262 ünite olduğu söyleniyor.
Toyota’nın Corolla Modeli ; Bir japon firması olan Corolla ilk kez 1966 yılında piyasaya çıktı. Tarihten günümüze birçok ülkede satışı yapılan bu model toplamda 40.7 ünite satmış bulunmakta.
Playstation ; Listenin bir numarası desek yanılmış olmayız. Bu oyun konsolu toplamda 344 milyon ünite sattı, ayrıca Playstation Sony firmasının ürünü.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir