Emitt’te turizm firmalarından Kütahya çinisine büyük ilgi!

Emitt’te turizm firmalarından Kütahya çinisine büyük ilgi!

Bu yıl 23’üncüsü gerçekleştirilen ve Dünya’nın dört bir yanından ziyaretçilerin akın ettiği EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılan Kültür Bakanlığı Geleneksel El Sanatları Sanatkarı Muzaffer Çelik, çini sanatını ve Kütahya kültürünü tanıttı.

106 ülkeden binlerce firma ve sanatçının katılımıyla İstanbul TÜYAP Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 23’üncü kez kapılarını açtı. Fuarda Kütahya’yı T.C. Kültür Bakanlığı Geleneksel El Sanatları Sanatkarı Muzaffer Çelik ve ekibi temsil etti.

ÇİNİ SANATINI TANITTI
Kütahya’nın yetiştirdiği nadir sanatkarlardan biri olan Çelik, Dünya’nın en büyük 4’üncü turizm fuarı olarak gösterilen EMİTT’te çini eserlerini görücüye çıkardı. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören Çelik’in eserleri sayesinde Kütahya’nın tanıtımına büyük bir katkı sağlamış oldu.
KÜTAHYA’YI ÖKSÜZ BIRAKMADI
Bugüne kadar 11 kez Kütahya Belediyesi çatısı altında EMİTT fuarına katılan Kütahya, belediyenin aldığı karar doğrultusunda EMİTT’te toplu bir şekilde temsil edilemedi. Çini Sanatkarı Muzaffer Çelik’in kendi imkanları ve hiçbir destek görmeden Kütahya’yı tanıtması hemşehrileri tarafından da büyük bir takdirle karşılandı.

OTELLERİN DUVARLARI ÇİNİ İLE DONATILACAK
Geçtiğimiz günlerde son bulan fuarın ardından açıklamalarda bulunan Çelik, “Geleneksel el sanatımızı ve kültürümüzü yansıtan görsellerle, Kütahya’mızın fotoğraflarını içeren broşür, afiş ve bilbordlarla misafirlerimizi ağırladık. Kütahya’mızı tanıttığımız bu fuarda çeşitli görüşmelerde ve girişimlerde de bulunduk. Yabancı şirket yöneticilerinin de dikkatini çekmeyi başardık ve birçok otel ve turizm firmalarından duvar süslemeleri hakkında görüşmeler yapıldı” dedi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir