EMITT 2019’dan Antalya’nın etkileşimli tanıtımına birincilik ödülü!

EMITT 2019’dan Antalya’nın etkileşimli tanıtımına birincilik ödülü!

31 Ocak – 03 Şubat 2019 tarihleri arasında 23. kez düzenlenen, Dünya’nın en prestijli dört turizm fuarından biri sayılan ve yerli ve yabancı birçok üst düzey profesyonel ve yönetici ve turizmcinin ziyaret ettiği ‘Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te Turizm Merkezleri dalında ‘En İyi Stant’ ödülü bu yıl Antalya’nın oldu. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlayan, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren fuarın açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy‘un katılımıyla yapıldı. Fuara bu yıl 94 ülkeden toplamda 5 bin 602 firma katıldı ve fuar alanını yaklaşık 54 bin ziyaretçi gezdi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun talimatları ile ‘Destination Antalya’ konseptinde hazırlanan EMITT Antalya standı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının sponsorluğu ile Antalya Tanıtım A.Ş. tarafından tasarlandı ve uygulandı. Adeta ziyaretçi akınına uğrayan Antalya standında bu yıl tarih teması seçilen Aspendos’un yanı sıra, turizm teması olarak seçilen golf turizmi ön plana çıktı.

4,5 metre yüksekliğinde inşa edilen mini Aspendos Tiyatrosu sadece görsel olarak değil aynı zamanda fiziksel olarak da her yaştan ziyaretçinin dinlendiği, sahne alanında gerçekleşen golf turnuvasını izlediği ve heyecana ortak olduğu bir arena oldu. Tiyatronun hemen önüne sahne şeklinde kurulan 7 metre uzunluğunda golf atış alanında 450 kişi profesyonel golf eğitmeni gözetiminde yarıştı, golf topunu deliğe atan 128 kişi ödül kazandı. Ödüller arasında Aspendos Opera ve Bale konser biletleri, Aquarium, Dinopark, Kum Heykel Müzesi, Aqualand, Düden Rafting, Tahtalı Teleferik, Ormana Evleri, Expo alanlarına giriş biletleri, Kadirin Ağaç Ev Oteli gibi eğlence ve tatil alanları yer aldı.

Ödül kazanan yarışmacılar arasında her gün bitiminde yapılan özel çekilişlerde de 10 çifte Antalya’da beş yıldızlı otel tatili hediye edildi ve yüzlerce kişi aynen Antalya’da olduğu gibi, mutlu ve memnun bir şekilde evlerine gönderildi. Bunun yanında alana konulan elektrikli golf arabası ve tiyatro sanatçısının canlandırdığı Yorgun Herkül temalı canlı heykel sayesinde binlerce kare selfie yapılması sağlandı. Bu özellikleri ile fuardaki diğer stantlardan hızla ayrışan Antalya alanı önceden kurgulanmış olan #aspendostime etiketleri ile sosyal medyada yoğun paylaşım yarattı. Antalya arenasının diğer ucunda bulanan dev video ekranda ise Avrupa, Rusya, Arap, Çin, kültür, spor, sağlık ve düğün turizmi pazarlarını hedefleyen tematik videolar ile stant katılımcısı kuruluşların Antalya Etkinlikleri hakkında tanıtım videoları gösterildi. Ayrıca 10 ayrı birimden oluşan sektör masalarımızda 11.000 kişinin soruları cevaplandırılıp Antalya ve bölgemizdeki turistik merkezler ve etkinlikler hakkında bilgi verildi, binlerce çantada Antalya’nın meşhur turunç, bergamot ve incir reçelleri, anahtarlıklar, kitap ayraçları, açacaklar, Antalya temalı kalemler, #aspendostime logolu valiz kılıfları ve diğer eşantiyon hediyeler sunuldu. Bu yıl Etkileşim + Dijital Teknoloji + Sosyal Medya temelleri üzerine kurulan Antalya Tanıtım konsepti fuar alanında yoğun bir ilgi yarattı. Tüm Antalya ekibinin konuyu sahiplenmesi, dinamik duruşu, iletişimde etkileşim tarzı ve göz alıcı mimari tasarımı nedeni ile EMITT 2019’un Turizm Merkezleri alanında birincilik ödülüne layık görüldü.

Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme A.Ş. (Antalya Destination) genel müdürü Nejdet Baş ”çok keyifli 5 gün geçirdim İstanbul’da, bu benim ilk fuar deneyimim oldu ve başardık. Pazarlamanın dili birdir bilirsiniz – hedef kitlenin ilgisini çekecek şeyler sunmak onları heyecanlandırmak. Bundan sonrada Antalya Tanıtım A.Ş. olarak benzer şekilde devam etmeyi planlıyorum, yani etkileşim – dijital teknolojiler – sosyal medya üçgeninde PR yapmak. Ayrıca kentimizin tanıtım için çok gerekli olan web portali + mobil uygulaması, hediyelik eşya tasarımı, etkinlik ve event organizasyonları gibi işlere de gireceğim. Bu ilk fuar işinini hakkı ile gerçekleştirdik ve yeni hedeflere yelken açtık, artık çıtayı dahada yükseltmeli ve dijital olanaklarını ve sosyal medyayı çok iyi kullanmalıyız” diyerek duygularını dile getirdi. Ayrıca Baş; ”Turizmden sorumlu Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş ve Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar’ın başkanlık ettiği Antalya EMITT 2019 tanıtım heyetinde yer alan Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV), Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Alternatif Turizm Etkinlikleri ve İşletmeleri Birliği (ATİB), Spor Turizmi Birliği (STB), Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB), EXPO Antalya ve Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme A.Ş. (Antalya Destination) kurumlarının desteklerine, golf altyapısı, eğitmeni ve akülü araba desteği içinMaxxRoyal Grubuna, yerel lezzetleri ile destek sağlayan Yenigün ve Antalya Reçelcilik firmalarına, fuar standını kuran ve ana tedarikleri yöneten AYD Fuarcılık firmasına desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirtti”

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir