Elektronik ürünleri hangi ülkeden almak daha avantajlı?

Elektronik ürünleri hangi ülkeden almak daha avantajlı?

Gittiğiniz ülkede yalnızca tatil yapmakla kalmıyor, aynı zamanda mutlaka alışveriş de yapıyorsunuzdur. Elbette ucuzluğu yurtdışında yaptığımız alışverişlerde de arıyoruz. Özellikle de gittiğimiz ülkede ucuz ve Türkiye’de pahalı olan ürünleri almayı tercih ederiz. Peki elektronik ürünleri hangi ülkeden satın almak daha avantajlı?
Dubai: Vergisiz alışveriş imkanı sebebiyle oldukça uygun fiyatlarla istenilen her ürünün bulunabileceği bir ülke olan Dubai’de hem elektronik ürün çeşitliliği fazla, hem de ucuz. Ancak yine de alışveriş yaparken dikkatli olmak da fayda var. Çünkü uygun fiyatlara orjinal ürünler alınabilirken sahteleriyle sıkça karşılaşmak da mümkün.
Singapur: Sahte ürünlerle karşılaşma ihtimalinizin oldukça düşük olduğu Singapur, elektronik alışverişi için en çok tercih edilen yer.
Tayland: Oldukça uygun fiyatlarla elektronik alışverişinin yapılabileceği ülkeler arasında olan Tayland, aynı zamanda Dünyaca ünlü birçok elektronik markasının fabrikasına da ev sahipliği yapıyor.
elektronik_urunler_hangi_ulkede_uygun
Malezya: Özellikle bilgisayar parçalarının çok ucuz olduğu bir ülke olan Malezya’da her türlü elektronik eşyayı da ucuza almanız mümkün.
ABD: Ucuzluk sürekli değildir, ancak elektronik ürünler; kimi ülkelerden oldukça erken tarihlerde Amerikan piyasasında çıkar. Burada elektronik alışveriş için en doğru adresler, markaların kendi mağazalarıdır.
Çin: Dünyanın herhangi bir yerinden 2 bin dolara alabileceğiniz bir ürünü Çin’de 20 dolar, 30 dolar gibi bir fiyata almanız mümkün. Ancak bu ürünler taklit ürünlerdir ve ve herhangi bir garantisi de bulunmamaktadır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir