Ege’de ki Yörük köyüne hepiniz davetlisiniz!

Ege’de ki Yörük köyüne hepiniz davetlisiniz!

Ege’de bulunan Milas’a bağlı olan Çomakdağ çok güzel bir Yörük köyü. Geleneklerini hala devam ettiren bu köyün en önemli özelliği mimarisidir. Her biri sanat eseri olan evleri kesinlikle görmeniz gerekiyor. Dünden bugüne ev yapımında süregelen mimari gelenek hala devam ediyor. Evlerin bacaları oldukça estetik duruyor. Bir diğer yandan köy Bafa Gölüne yakın olduğu için dilediğiniz gibi tatilinizi yapabilirsiniz. Ülkemizde o kadar çok gezilecek yer var ki.
Çomakdağ
Bu köyler aslında bizlere geçmişimizi anlatıyor. Kadınlar günümüzde bile hala geleneksel kıyafetleri olan üç etek, göynek, uzun çatal don, öncek ve süslü baş kullanmakta ayrıca başlarına doğal çiçeklerden oluşan taçlar takmaktadırlar. Sırf insanlarını görmek için bile gidilesi bir köy olan Çomakdağ sizlere kapılarını açıyor. Tatilinizi Ege kıyıların da, Bafa Gölünde ve tarihi köylerde geçirmek isterseniz bu haberimizi kesinlikle okumalısınız.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir