Edirne gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerler!

Edirne gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerler!

Tarihsel zenginliğe sahip bir şehir olan Edirne, İstanbul’a yakınlığı ile daha çekici hale gelmiştir. Coğrafi konumu dolayısıyla medeniyetlerin gözlerini kamaştıran bu şehre bir gün yolunuz düşerse mutlaka görmeniz gereken tarihi güzellikleri haberimizde listeliyoruz;
Selimiye Camii: Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden biri olan Selimiye Camii’yi Mimar Sinan, 80 yaşında yaptırmıştır. Mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelir.
Eski Camii-Ulu Camii: Süslemeleriyle büyüleyici bir camii olan Eski Camii, Osmanlı’dan Edirne’ye yadigar kalan en görkemli yapıt.
edirnede_de_gorulmesi_gereken_yerler
Üç Şerefeli Camii: Yapısı ve mimari özellikleriyle sonraki camilere ilham kaynağı olan bu camii, Sultan 2. Murat tarafından yaptırılmıştır.
Meriç Köprüsü: Mecidiye köprüsü olarak da anılan bu köprü, günbatımının dünyada en güzel izlenebildiği noktalardan olduğu söylenir.
edirne_de_mutlaka_gormeniz_gereken_yerler
Sveti Georgi Bulgar Kilisesi: Tarihi kilise, Edirne’de kilise amacıyla kullanılan iki kiliseden biri.Bunların dışında farklı amaçlarla kullanılan birçok tarihi kilise binasını farklı semtlerde bulmak mümkün.
Ekmekçizade Kervansarayı: Edirne Ayşe Kadın semtinde bulunan bu kervansaray bulunduğu semtten ötürü Ayşe Kadın Kervansarayı olarak da bilinmektedir.
edirnede_de_kesinlikle_gorulmesi_gereken_yerler
Beyazıt Külliyesi: Su ve müzik sesi ile akıl hastalarının tedavi edildiği çok özel bir külliye olan Beyazıt Külliyesi, şuan sağlık müzesi olarak hizmet veriyor.
Tarihi Edirne evleri: Edirnenin tarihi atmosferinde kaybolacağınız ahşap evlerini mutlaka ziyaret etmelisiniz.
edirnede_de_gezilecek_yerler

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir