Ecocapsule ile elektriksiz kamp tatillerine son!

Ecocapsule ile elektriksiz kamp tatillerine son!

Kamp tatilleri oldukça çekici gelse de elektrik sıkıntısı kimi zaman bizleri zor durumda bırakabiliyor. Slovak Nice Mimarlık, bu sıkıntılı durumu ortadan kaldırmayı amaçlamış ve Ecocapsule adını verdikleri bir mini ev tasarlamış. İlk baktığınızda üzerinde bulunan 2,5 metrekareden oluşan güneş panelleriyle ve görüntüsüyle geleceğin uzay kapsüllerini anımsatan Ecocapsule, kendi enerjisini güneşten üretiyor.
ecocapsul_tatil
Ayrıca rüzgar tribünleri ve yağmur suyu biriktirme sistemiyle daha özgün bir nitelik kazanıyor. Yaklaşık 8 metrekareden oluşan bu kapsülün, bir de mini mutfağı bulunuyor. İki kişinin rahatça sığabileceği bir alan sunan Ecocapsule, ayrıca da çevre dostu. Şık görüntüsüyle de beğenileri toplayan bu mini evin, Viyana’daki Pionneers Festivalinde ilk örnekleri sergilenecek. 2015 yılın sonlarında ise seri üretimine geçilecek.
ecocapsulle_kamp_tatilinde_elektrik

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir