Dünyanın müze konseptli ilk caddesi Antalya’ya yapılıyor!

Dünyanın müze konseptli ilk caddesi Antalya’ya yapılıyor!

Eminiz ki daha önce müze konseptli bir cadde görmediniz! Çünkü dünyanın müze konseptli ilk caddesi Antalya’ya yapılıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesince, kentin merkezindeki Ali Çetinkaya Caddesi’ni müze konseptli caddeye dönüştürecek projenin ihalesi 11 Ocak’ta yapılacak. 11 Ocak 2017 tarihinde ihale usulü ile başlatılacak olan değişim çalışmaları “Güneş Doğudan Yükseliyor” sloganı ile tanıtıldı.

Bölgede inşaatı devam eden Kültür ve Ticaret Merkezi ile Nekropol Projesi tamamlandığında Ali Çetinkaya’nın kentin önemli turizm merkezlerinden biri haline geleceğini vurgulayan Türel, “Seçimler öncesinde ‘O turist bu dükkana girecek’ demiştik. İşte bu projeler tamamlandığında o turist bu dükkana girecek.” görüşünü kaydetti.

Bölgenin turistik cazibesini daha da artırıp, bir merkez oluşturulacağı belirtilen Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi görsellikleri güzelleştirilmiş bina cepheleri, modern kaldırımları, değişik renkteki gölgelikleri, kent mobilyaları ve aydınlatmaları ile tüm Antalyalıların ve dahası turistlerin beğenilerini toplamaya aday bir cadde haline dönüşecek.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir