Dünyanın ilk kebap birası ”Bira London” Londra’da tanıtıldı!

Dünyanın ilk kebap birası ”Bira London” Londra’da tanıtıldı!

Artık kebabın yanında içebileceğiniz farklı bir lezzet var: kebap birası! Izgara, tava ve fırın yemekleri ile içilmesi için özel olarak üretilen ve dünyanın ilk kebap birası olma özelliği taşıyan “Bira London” Londra’da basına ve kamuoyuna tanıtıldı. Bira London’ın tanıtım resepsiyonu, Londra Park Line Sheraton Otelde gerçekleşti ve görülen o ki, şimdilik sadece özel restoranlarda satışa sunulacak.

Bu restoranlara ek olarak Bira London’ın, bir tek Kuzey Londra’da Tottenham’da bulunan Cypro Gıdadan temin edilebilecek. “Bira London” markasıyla piyasaya çıkan dünyanın ilk kebap birası için uzun bir süredir çalışmalarını yürüten, aynı zamanda British Kebab Awards’un da kurucusu olan İbrahim Doğuş, biranın tanıtım resepsiyonunda yaptığı konuşmada, toplumlarımızın Britanya’da önemli oranda ‘’take away’’ cafe, restaurant ve süpermarketçilik ile toptan gıda ve içecek işleri ile meşgul olduğunu, yaşadığımız ülkeye yemek kültürümüz ile büyük katkılar sunduğumuzu dile getirerek, en büyük eksikliklerden birinin yemeklerimiz ile birlikte uyumlu rahat içilebilecek bir biranın olmayışı olduğunu belirtti.

İbrahim Doğuş konuşmasında son iki yıldır bu eksikliği gidermek için bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek Bira London’ın bugün itibariyle öncelikle seçkin restoranlarda satışa çıktığını açıkladı. Bira Londra’nın içeriği açıklanmadı ancak birayı test edenlerin söylediğine göre, kuru ve belirgin bir arpa tadına sahip.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir