Dünyanın farklı ülkelerinde sinema salonlarında ne yeniliyor?

Dünyanın farklı ülkelerinde sinema salonlarında ne yeniliyor?

Bizler, sinema salonlarında patlamış mısır tüketmeye alışmış bir milletiz. Ancak bazı ülkeler sinema salonlarında birşeyleri atıştırmayı abartarak tuhaf şeyler tüketebiliyor. Peki farklı ülkeler sinema salonlarında ne yiyor?
Yunanistan – Souvlaki: Şiş kebabın domuz ya da koyun etiyle hazırlanmış hali olan Souvlaki, Yunanistan’ın en önemli yemekleri arasında yer alıyor. Bu yemek o kadar çok seviliyor ki sinema salonlarında bile tüketilebiliyor. Ancak şunu da belirtelim; Souvlaki, yalnızca açık hava sinemalarda tüketiliyor.

Hollanda – Tuzlu şeker: Meyan kökü kullanılarak hazırlanan bu tuzlu şekerler, sinema tutkunlarının film boyu ellerinden düşürmedikleri lezzetlerden.

Meksika – Tostilocos: Tortilla cipsinin üzerine acı sos, salatalık, Meksika turpu, lime, barbunya ve fıstık konulmasıyla oluşan bu lezzet sinemada da sıklıkla tüketiliyor.

Tayvan – Tavuk popcorn: Tayvan’da oldukça popüler olan bu atıştırmalık, sinema salonlarının da göz bebeği.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir