Dünyanın farklı havalimanlarında şaşıracağınız eğlenceli aktiviteler!

Dünyanın farklı havalimanlarında şaşıracağınız eğlenceli aktiviteler!

Seyahat tutkunları için havalimanları, yalnızca bir yerden başka bir yere gitmek için kullanan alanlar değildir. Özellikle sık seyahat edenler için havalimanı, bazen seyahatin en önemli unsuru haline gelebilir. Hiç bir havaalanında uçuş saatinizi beklerken, gergin dakikalar geçirmek yerine, havalimanının tadını çıkardınız mı? Günümüzde uçak yolculuğunun ilk ve son durağı havalimanları, yolculara sunulan konfor ve kolaylıklarıyla birbirleriyle yarışıyor. Dünyanın farklı havalimanlarında havalimanının doyasıya tadını çıkaracağınız muhteşem aktiviteler yer alıyor. İşte çeşitli havalimanlarında yapabileceğiniz aktiviteler;
Sörf yapın! Yolculuğunuz yaz aylarına denk gelirse, parkın dalga makinesindeki ücretsiz sörf seanslarına başvurabilirsiniz. Münih Havalimanı alanına kurulan suni bir havuzda oluşturulan dalgalarda kendine güvenen yolcular dilediğince sörf yapabiliyor.

Muhteşem bir sauna keyfi! Finlandiyalı havayolu şirketi Finnair’in Premium Lounge’ı, sunduğu sauna hizmeti ile bugüne kadar ki lounge hizmetlerinden bir adım öteye geçiyor. Gold, Platinum üyeleri ve Business Class yolcularının yararlanabildiği bu hizmet ile yolcular sauna keyfini yaşayabiliyor.

Golf oynayın! Dünyanın en çok ödül alan havalimanı olan Singapur Havalimanı, bekleme sürelerini ve aktarmaları pek sevmeyen ve havaalanlarını sıkıcı bulanların ezberlerini bozacak nitelikte bir havalimanı. Singapur Havalimanı’nda golf oynanabilecek 9 delikli bir saha, bilgisayar simülasyonuna sahip bir baketbol sahası ve dünyanın en büyük IMAX sinemalarından biri bulunuyor.

Uyku kabinlerinde dinlenin! Dubai Uluslararası Havalimanı’na yolculuk saatinizden çok önce gelmeniz gerekiyor. Çünkü bu havalimanında yolcuların birkaç saat dinlenip uyuyabileceği uyku kabinleri bulunuyor. Havalimanında külçelerle altın satılan mağazalar ve geniş bahçeler de buraya uçuştan saatler önce getirtecek türden.

Buz pateni yapın! Güney Kore’nin en büyük havalimanı olan Incheon Uluslararası Havalimanı,
bir eğlence merkezinden ya da AVM‘den bekleyebileceğiniz tüm olanakların neredeyse hepsini önünüze sunuyor. Terminalde bulunan buz pateni pisti sayesinde yolcular uçağa binmeden önce buz üzerinde yeteneklerini sergiliyorlar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir