Dünyanın farklı bölgelerinde olan 5 teknolojik havuz!

Dünyanın farklı bölgelerinde olan 5 teknolojik havuz!

Dünya’nın pek çok yerinde Crystal Lagoons teknolojisini kullanan farklı büyüklükte yüzülebilir lagün projeleri bulunmakta. Dünyada öne çıkmayı başaran en iyi 5 Crystal Lagoons projesini sizler için araştırdık.
Alcazaba Lagoons, İspanya: İspanya’nın önemli turist merkezlerinden birisi olan Costa del Sol’da inşa edilmiş bu proje, Crystal Lagoons’ün Avrupa’daki ilk projesi niteliğindedir. Toplam 450 konutluk projede, kayak, yelken sörfü gibi birden fazla su sporuna elverişli olan yüzülebilir bir lagün yer alıyor. Ziyaretçilerine evlerinden yalnızca birkaç metre uzaklıkta mükemmel bir sahil sunan proje, Akdeniz’in modern tarzının esintilerini de üzerinde barındırııyor.
dunyanin_farkli_bolgelerindeki_5_teknolojik_havuz
Treasure Bay Bintan, Endonezya: Treasure Bay Bintan isimli bu proje Singapur’a 20 kilometre uzaklıktadır ve Endonezya’nın Bintan Adası’nda yer almaktadır. Singapur’un gelişen turizmine katkı sağlayan proje, 4 ve 5 yıldızlı otelleri ile 3 bine yakın konutu içininde barındırıyor. Konutların kapısı 1.400 metrelik bembeyaz kumdan oluşan plaja ve 63.000 metrekarelik kristal berraklığındaki lagüne açılıyor. Bu proje, su sporu tutkunlarına imkan sağladığı çeşitli aktivitelerin yanı sıra sadece Endonezya için değil, Güney Doğu Asya için de bir ilktir.
dunyanin_farkli_bolgelerindeki_5_teknolojik_havuz_2
Diamante Cabo San Lucas, Meksika: Pasifik Okyanusu’nun kıyısında yer alan Meksika’nın Aztek şehrinde bulunan Diamante Cabo San Lucas adlı projesi, lüks ve konforlu konaklama şansı sunuyor. Ünlü golfçü Tiger Woods tarafından tasarlanıp dünyanın en iyi golf sahalarından birine sahip olan proje, aynı zamanda Golf Magazine tarafından dünyanın en iyi 100 golf sahası listesinde yer almaktadır. Bembeyaz kumlar ile çevrili kristal berraklığında olan yüzülebilir lagünde tüm su sporları güvenli bir şekilde yapılıyor. Diamante Cabo San Lucas projesinde dilerseniz denizi izleyerek yorgunluğunuzu üzerinizden atabilir, binicilik için şansınızı deneyebilir ya da Cabo San Lucas’ta romantik gün batımını izleyebilirsiniz.
dunyanin_farkli_bolgelerindeki_5_teknolojik_havuz_3
IL Monte Galala – Sokhna, Mısır: Dağlık bölgelerde ilk yapay lagün olma özelliğine sahip bu proje, Sokhna dağlarına, 40 bin metrekarelik bir alana toplamda altı adet muhteşem lagün ve 3 kilometrelik kumsal getirecek. Monte Galala – Sokhna konutlarının büyüleyici lagünleri, birçok aktivitenin yanı sıra çeşitli su sporları için de imkan sunuyor. İlk etapta 1.600 otel odasının tesliminin 2019 yılında yapılması planlanıyor.
dunyanin_farkli_bolgelerindeki_5_teknolojik_havuz_4
SoleMia, Miami: Miami’nin en büyük projesi olma özelliğine SoleMia, her biri 40.000 metrekare büyüklüğündeki iki tane turkuaz lagünü ile Miami’nin en geniş kentsel bölgesi Bal Harbour’u Crystal Lagoons’un inanılmaz berraklığıyla tanıştıracak. Bu eşsiz projede, ziyaretçilerin keyifli zaman geçirebilmeleri için sosyal imkanlar da unutulmamış.
dunyanin_farkli_bolgelerindeki_5_teknolojik_havuz_5

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir