Dünyanın en zehirli bilinmeyen 10 hayvanı!

Dünyanın en zehirli bilinmeyen 10 hayvanı!

Dünyanın en zehirli hayvanları yaşadıkları bölgelere göre farklılık gösterebilirler. Bazıları çöllerde yaşarken bazıları denizlerde yaşıyor. Ve bu hayvanların kimisi sadece zehirleyerek vücudu belli bir süre uyuştururken yani tedavisi mümkün, kimisi de zehriyle direkt öldürüyor. Önemli olan bu hayvanların nerelerde yaşadığı ve türlerinin ne olduğudur.

İşte sizin bilmeniz gereken dünyanın en zehirli 10 hayvanı!
1. Kutu denizanası
En zehirliler arasındaki 1 numara olarak gösterebileceğimiz  bu hayvan  1954 yılından beri yaklaşık 6 bin kişiyi öldürdü. Kutu denizanası insan vücuduna yapıştığı anda  salgıladığı toxinle kalbi direk etkileyerek sinir sistemini çökertiyor ve kısa süre içerisinde sizi öldürüyor.
2. Kral Kobra
Dünyanın en uzun zehirli yılanı olarak bilinen kral kobranın boyu 6 metreye kadar ulaşabiliyor. Genellikle yılanlarla ve böceklerle besleniyor. Bu yılanın tek bir ısırığı bir insanı anında öldürmeye yetecek kadar güçlü. Tek bir ısırığı fillerden timsahlara kadar her türlü canlıyı 1 saat içinde öldürmeye yeter.
zehirli-hayvanlar-1
3. Mermer yüzeyli salyangoz
Listenin 3. sırasında  Mermer yüzeyli salyangoz yer alıyor. Genellikle tuzlu sularda yaşayan bu salyangoz küçük olsa bile anında 20 kişi öldürebilecek kadar güçlü bir zehre sahip.
4. Mavi halkalı ahtapot
Dünyanın en zehirli hayvanları arasında 4. sırayı kapan bu ahtapot normalde diğer ahtapotlardan daha küçüktür. Fakat zehri dakikaa 30 insanı öldürebilir.
zehirli-hayvanlar-2
5. Ölüm avcısı akrepler
Akreplerin çok az türleri insanlara zarar verir ve bu akrepleri karşılaşmamanız gereken en zehirli hayvanlardandır. Renkleri bilinenin aksine sarıdır. Bir insan bu akrep tarafından sokulduğunda komaya giriyor ve sonucunda ölüyor.
6. Kaya balığı
Bu balıklar çirkinlikleriyle ve taş gibi yüzeyleriyle biliniyor. Deniz ürünlerinin en zehirli canlılarıdır. İnsan ya da başka bir canlı olsun bu yaratığın zehriyle dakikalar içerisinde ölür.
zehirli-hayvanlar-3
7. Brezilyalı gezgin örümcek
Guinnes Rekorlar Kitabında en zehirli örümcek olarak bilinen bu örümceğin çok küçük bir damlası bir köpeği anında öldürüyor. Bu zehirli canlılar arasında karşılaşabileceğimiz tek hayvandır çünkü aramızda yaşıyor.
8. Zehirli kara yılanı
Kobra yılanından 300 kat daha zehirli olan bu yılanın tek bir ısırığıyla 100 insanı ve 25 bin fareyi öldürebilir. Bir insanı en geç 30 dakikada öldürüyor.
zehirli-hayvanlar-4
9. Zehirli ok kurbağası
5 santimetre büyüklüğünde ki bu hayvan zehrini vücudunun üst yüzeyinde taşıdığı için dokunan bir insanı dakikalar içerisinde öldürüyor. 20 bin fareyi öldürmek için zehrinin 2 mikrogramı yetiyor.
10. Balon balığı
Japon balığına benzeyen bu balık omurgalılar içinde en tehlikeli 2. hayvandır. Isırdığında canlıları direkt felç ediyor ve sonucunda öldürüyor.
zehirli-hayvanlar-5

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Doğal Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir