Dünyanın en ürkütücü yeri: Cehennem Bahçesi!

Dünyanın en ürkütücü yeri: Cehennem Bahçesi!

Oldukça tuhaf olan bir haber içeriğiyle daha karşınızdayız, yolunuz Tayland’a düşerse Bangkok şehrinde bulunan bu yeri ziyaret ederek ilginç mi ilginç birçok heykeli yakından inceleyebilirsiniz.
Bangkok’un yaklaşık 100 kilometre uzağında, devasa bir alanda bulunan ve sadece heykellerden oluşan bir müzeyi andıran Cehennem Bahçesi’nde bulunan heykelleri ürkütücü kılan şey detayların neredeyse kusursuz olması.
Heykellerin temelinde yatan şey: Budizm’de yapılmaması buyrulan şeylerin yapılması durumunda, insanların başına geleceklerin abartılı bir dille anlatılmasının nedeni caydırıcı olmasının istenmesi.
Heykeller korkutucu bir şekilde yapılmış bunun nedeni alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların önüne geçmek topluma ait ahlaki değerleri korumak.
Budizm’de cehennem için ”Naraka” ismi kullanılıyor ve Budistlere göre öldükten sonra cehenneme giden bir birey sonsuza kadar orada kalmıyor. Hayattayken işlediğin günahlarından dolayı girdiğin cehennemden; yine günahlarından tamamen arındıktan sonra kurtulabiliyorsun.
Ayrıca, işlediğin günahlara göre değişmek kaydıyla, ölümden sonra insan dışında başka bir kimliğe de bürünebiliyorsun. Yani insanlar bu dünyada işlediği günahların büyüklüğüne göre diğer dünyada yaşamını bir hayvan olarak da geçirebiliyor. İnanışa göre bu dünyada insan olabilirsin ama diğer dünyada tavşan olma ihtimalin var.
Budistlere göre cehennemlerinde yüzlerce kademe var ve günah sahibi insanlar, öldükten sonra bu kademelerin birinde mutlaka bulunmak zorundalar. Peki işlenen günaha göre cehennemde hangi seviyedesiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir