Dünya’nın en tuhaf binalarını biliyor muydunuz?

Dünya’nın en tuhaf binalarını biliyor muydunuz?

Dünya’nın çeşitli ülkelerinde muhteşem ve ilginç mimarisiyle görenleri şaşkına çeviren binalar bulunuyor. Biz en tuhaf olan 3 tanesini sizlerle paylaşıyoruz.
Torre Galatea: İspanya’nın Figueras şehrinde bulunan Torre Galatea, çatısında bulunan büyük yumurtaları ile görenleri hayrete düşürüyor. Bu ilginç bina Salvador Dali Müzesi olarak hizmet veriyor. Ünlü ressam Salvador Dali ölümüne kadar bu evde yaşamış olup mezarı da bu binanın zemin katında bulunuyor.
torre_galatea_binasi
Graz Sanat Müzesi: 2003 yılında Avusturya’nın Graz şehrinde inşa edilen bu bina Peter Cook ve Colin Fournier tarafından tasarlanmıştır. Çevresindeki eski görünümlü yapıların tam tersine oldukça modern, çarpıcı bir mimariye sahiptir. Ayrıca bina görünümüyle uzaylı binası olarak da anılıyor.
graz_sanat_muzesi
Taş ev: Portekiz’in kuzeyinde Fafe dağlarına Rodrigues isimli bir aile tarafından inşa edilen bu bina, ünlü çizgi film Taş Devri’nden esinlenilerek yapılmıştır. Manzarası muhteşem olan ama uzaktan baktığınızda harabe gibi görünen bu bina iki kayanın arasına yerleştirilmiştir. Casa de Penedo yani “Taş Ev” ismiyle bilinen binanın yapımında tamamen doğal malzeme kullanıldığı için bu yapı aynı zamanda çevre dostu.
tas_ev_portekiz

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir