Dünyanın en temiz sularında tatil!

Dünyanın en temiz sularında tatil!

Dünyanın en berrak ve temiz sularını barındıran Yeni Zelanda‘da tatil inanılmaz olabilir. Nelson Gölleri Ulusal Parkında bulunan Blue Lake isimli göl herkesi kendine hayran bırakıyor. Dünyanın en temiz sularına sahip bu göl de balık tutabilir, çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz. Gerçekten inanılmaz bir manzaraya sahip Blue Lake ölmeden önce görülmesi gereken yerlerin en başında geliyor.
mavi_göl
Görünebilir derinliği 80 metre olan bu göl 2011 yılında bilinen ve doğal yolla oluşan tek göl ünvanını kazanmıştır. Günümüzde tatil modası yavaş yavaş değişmeye başladı. Önceden insanlar denizi, sahili olan bir yere gitmek isterken şimdi sessiz sakin bir orman havası ya da doğal ortamları tercih ediyorlar. En önemli konu ise insanların bu doğal güzelliklerden haberleri olmaması. Yurt dışında tatil yapmayı düşünenler rotalarını Yeni Zelanda’ya çevirebilirler.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir