Dünyanın en tehlikeli alanlarında kamp tatili!

Dünyanın en tehlikeli alanlarında kamp tatili!

Tatillerde kamp yapmayı tercih edenlerin sayısı gittikçe artıyor. Tatil için yeni arayışlar içindeyseniz ve konfordan vazgeçmeyi göze alabilecekseniz, lüks otellerde konaklamak yerine tamamen doğayla baş başa olmaya ne dersiniz? Çadırda kalıp kamp yapabileceğiniz çok daha ilginç seçenekler de bulunuyor. İşte dünyanın en tehlikeli kamp alanları;
Çin – Luoyang Dağı: Çin’in Luoyang Henan Eyaleti‘nde bulunan Luoyang Dağı, her yıl kampçıları ağırlıyor. Bu kampı ilginç kılan şey ise yapıldığı yer. 1.000 metre rakımlı dağ yamacında bulunan tahta yol üzerindeki bu kamp alanında her yıl etkinlik düzenleniyor.

Kanada Baffin Adası: Kanada’da bulunan Baffini adasındaki bu kamp alanı, karaya yapışık bir buz kütlesi üzerinde, okyanustan 50 metre kadar içeride bulunuyor.

Stenli, Aydaho, Amerika: Amerika’nın yaşam için en elverişsiz bölgesi olan bu alan, deniz seviyesinden 2.400 metre yüksekte olmasından dolayı, dünyanın en soğuk bölgelerinden birisidir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir