Dünya’nın en şaşırtıcı diyetleri!

Dünya’nın en şaşırtıcı diyetleri!

Fazla kilolarından şikayetçi olan kadınlar, hızlı ve kolay kilo vermek için birçok yöntem deniyor. Doktor kontrolünde olmayan ve bilinçsizce yapılan diyetler, sağlığımıza oldukça zarar veriyor. Dünya’nın en saçma ve ağzınızı açık bırakacak diyetlerini sizler için araştırdık. Bu diyetleri haberimizde paylaşıyoruz. Ancak öncelikle belirtelim sağlığınızdan olmak istemiyorsanız bu diyetleri sakın denemeyin!
Tenya Diyeti: Tenyalar; bağırsaklara yerleşen ve doğal olarak iştahı kesen parazitlerdir. İştahı kestikleri için de fazlasıyla kilo kaybına sebep olurlar. Ancak bu tenyalar; göz problemleri, menenjit, bunama ve birçok hastalığa da sebep olur. Oldukça tehlikeli olan bu diyette maliyeti çok yüksek olan tenya larvalarını yutarak, 3 hafta büyümeleri bekleniyor. Sonra diyetin 85. gününde ilaç alarak bu tenyaları öldürmeye çalışıyorlar. Yani bir deyişle kişi, zayıflamak uğruna kendi vücuduna zararlı parazitler yolluyor.
Kulak Zımbalama: Her bir kulağın kıkırdağa yakın sol bölgesini haftalık ya da aylık zımbalayarak iştahın azalmasını ve kilo kaybetmeyi amaçlayan bu diyetin, kilo verildiğine dair bilimsel bir kanıtı bulunmuyor. Ayrıca zımbalama enfeksiyon ve şekil bozukluklarını da meydana getiriyor.
dunyanin_en_sasirtici_diyetleri
Uyuyan Güzel Diyeti: Elvis Presley’ in de uygulamış olduğu bu diyet, daha fazla uyku, daha az yemek yeme vakti ve uyurken bile vücudun kalori yakması ile kilolardan kurtulma mantığına dayanıyor. Halbuki bu diyetin kilo verdirdiğine dair hiç bir kanıt yok. Düşünülenin aksine uyurken kaçırdığınız öğünler yüzünden, uyanıkken yediğiniz herşey size kilo olarak geri dönüyor.
Pamuk Yeme Diyeti: Bol miktarda pamuğun yenildiği bu diyette; yenilen pamuk sonrası içilen sıvılarla bu pamuğun midede şişmesi sonucu tokluk hissi uyandırması. Son derece tehlikeli ve sağlıksız olan bu diyet, sindirim yollarında su kaybı, iç organlarda hasar hatta bağırsak tıkanıklığı nedeniyle ölüme bile sebep olabiliyor.
dunyanin_en_sasirtici_diyetleri_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir