Buz ve kar festivali!

Buz ve kar festivali!

Çin’in Kuzey Doğu’sunda bulunan oldukça soğuk olan Harbin şehri 26. Buz ve Kar Festivalini düzenledi. Şehirdeki pek çok parkta ve Sunhua Nehri kıyılarında devasa kar ve buz kullanılarak oluşturulmuş heykeller ve yapılar bulunuyor. Havanın kararmasıyla birlikte yapılar ve heykeller yerleştirilmiş aydınlatmalarla ışıl ışıl bir hal alıyor ve şehir oldukça renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 5 Ocak‘ta başlayan festival Şubat ayında sona erecek. Heykeltraşların olağanüstü yetenekleri ile hayal güçleri buzla birleşince ortaya inanılmaz eserler çıkıyor.schneefestchinacover
Festivalde buz kütlelerinden yapılan devasa heykeller sergileniyor. Örneğin Roma’da bulunan tarihi gladyatör arenası Kolezyum’un benzeri Çin’de buzdan yapıldı. Uluslar arası sanatçıların buluştuğu bu festival de bazı heykellerin boyu 30 metreyi bulabiliyor. Neredeyse her yıl 2 milyondan fazla ziyaretçi bu festivale akın ediyor. Eğer giderseniz kar üstünde futbol maçları, buz dansı ve buzda ralli sizleri bekliyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir