Dünyanın en popüler turistik yerleri

Dünyanın en popüler turistik yerleri

TripAdvisor geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler turistik yerlerinin listesini yayınladı. Liste sitede verilen derecelendirme ve incelemeleri baz alınarak oluşturuldu. Bu sonuçlar “Traveler’s Choice awards 2015” ödüllerinin de bir parçasıdır.

TripAdvisor tarafından bu yılki ödül Asya, Afrika, Karayipler, Avrupa, Güney Amerika, Güney Pasifik, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ki turistik yerler dahil edilerek 700’den fazla konumun derecelendirilmesiyle olacak. Her yıl gerçekleştirilen ödül değerlendirmeleri dünyada milyonlarca yolcunun görüşlerine dayanmaktadır. Ödül kazananlar, bir miktar para ve kaliteli eleştirisi aldı. Bir algoritma uygulanarak belirlenen bir yıllık bir süre zarfındaki değerlendirmenin sonuçları belli oldu.
en-mukemmel-turistik-yerler
Kamboçya’daki Angkor Wat Machu Picchu (Peru) ve Hindistan’ın Tac Mahal küresel listenin ilk üçünde yer almaktadır. Dünyanın en popüler turistik yerleri listesinde tam listesi ise şu şekildedir:
1. Angkor Wat, -, Kamboçya Siem
2. Machu Picchu – Machu Picchu, Peru
3. Tac Mahal – Agra, Hindistan
4. Ulu Camii, Şeyh Zayed – Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri
5. Basilica Sagrada Familia – Barselona, ​​İspanya
6. Aziz Petrus Bazilikası – Vatikan, İtalya
7. Milano Katedrali (Duomo) – Milan, İtalya
8. Alcatraz – San Francisco, ABD
9. Corcovado – Kurtarıcı İsa – Rio de Janeiro, Brezilya
10. Golden Gate Köprüsü – San Francisco, ABD

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir