Dünyanın en pahalı tema parklarını keşfetmeye ne dersiniz?

Dünyanın en pahalı tema parklarını keşfetmeye ne dersiniz?

Macera ve heyecan tutkunları için tatillerde yeni adres tema parkları! Ülkemizde de yavaş yer almaya başlayan tema parkların en pahalı olanlarını sizler için araştırdık;
SeaWorld – Orlando: Deniz temasını layığı ile bünyesinde barındıran, Amerika’nın en büyük deniz temalı parkı olan Sea World Orlando, kentin 80 hektar alanını kapmayı başarmış. Parkta yer alan çocuk oyun alanının Türkiye’de bir benzeri yok. Sabahtan akşama kadar gösterileri izleyebiliyorsunuz. Parkın giriş ücreti günlük 80 dolar. 2 yaşından küçükler ücretsiz. Hayvanlar dünyasının en güzel gösterilerini Sea World’de yaşayabiliyorsunuz. 3,5 tonluk katil balinanın, bakıcılarının elinde nasıl uysallaştığını görebilirsiniz. Sea World, egzotik deniz canlılarına yem vermek isteyen ziyaretçiler için kapılarını inatla açık tutuyor. Park, Kraken ve Atlantis yolculukları dahil misafirlerine, özünde su aktivitelerinin olduğu eğlence fırsatlarını sunuyor. Deniz altındaki onlarca balığı barındıran özel akvaryumda, başınızın üstünden köpek balıklarının geçişini izlemek ise rüya gibi…
en_pahali_tema_parklari
Universal Stüdyoları – Hollywood: Universal tema parkı size ciddi anlamda bir eğlence sunuyor. Stüdyoyu gezmeye gittiğinizde burada gezecek pek çok şey bulacaksınız. Bunların başında dünyaca ünlü filmlerin çekildiği birbirinden büyük dev stüdyolar, bu filmlerde kullanılan eşyaların saklandığı depolar, sanatçıların ve yönetmenlerin konakladığı evler, City walk bölgesi, city walk bölgesi buraya gelen ziyaretçilerin alışveriş yapabilmesi, yemek yemesi ve keyifli vakit geçirmesi için yapılmış bir alandır. Parkın giriş ücreti günlük 92 dolar. Hollywood merkezli Universal Stüdyoları, bir gün geçirmek için oldukça pahalı olabilir. Ancak kesinlikle buna değeceğinden şüpheniz olmasın.
en_pahali_tema_parklari_2
Disneyland – Kaliforniya: Sayısız Disneyland tema parklarından biri de Kaliforniya merkezlidir. Disneyland’a giriş için; 9 – 13 yaş arası 90 dolar ödeme yaparken, yetişkinler 96 dolar ödemektedir. Bu fiyata artı olarak 39 dolar daha öderseniz, Disneyland Park ve Disney Kaliforniya Adventure Park’ı da ziyaret edebilirsiniz. Misafirler 96 dolara Disney ve Pixar karakterlerinin olduğu 8 farklı alanı da ziyaret edebilir.
en_pahali_tema_parklari_3
Universal Stüdyoları – Florida: Bu parkta adından da anlaşılacağı gibi, dev bir film stüdyosunda buluyorsunuz kendinizi. Bu muhteşem parkta vakit geçirmenizin bedeli ise 136 dolar. İleri teknoloji ürünü oyun istasyonlarının bulunduğu parkta yaz aylarında başta rock olmak üzere müzik festivalleri, özel geceler düzenleniyor.
en_pahali_tema_parklari_4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir