Dünyanın en pahalı meyvelerini biliyor muydunuz?

Dünyanın en pahalı meyvelerini biliyor muydunuz?

Dünyada adını bile duymadığımız yüzlerce meyve bulunuyor. Dünya üzerinde öyle meyveler var ki yalnızca bir bölgede yetişiyor. Ancak bu meyveleri yemek öyle kolay değil! Ya çok zengin olmanız gerekiyor ya da üretmeniz.. İşte daha önce muhtemelen duymadığınız dünyanın en pahalı meyveleri;
Cupuacu (450 Gramı 250 Dolar): Amazon’da yetişen ve genellikle tatlı olarak tercih edilen bir meyve olan Cupuacu, büyük bir kakao fasulyesine benzer. Son derece sert kabuğu genellikle testereyle kesilir ve ananas aromalı eti ortaya çıkar. Ayrıca bu meyvenin sayısız faydası olduğu da söylenir.
dunyanin_en_pahali_meyveleri
Durian (Tanesi 200 Dolar): Cennet ve Cehennem adı da verilen Durian, yağışlı tropik ülkelerin bir ürünü. Durian meyvesi eşsiz özelliklere sahip, lezzetli, yumuşak, etli ve çok popüler bir meyvedir. Eskimiş çorabı andıran kokusuyla, dünyanın en çok kokan meyvesi olarak bilinen Durian, 3 kilograma kadar büyüyebiliyor.
dunyanin_en_pahali_meyveleri-_2
Japon Densuke Karpuzu (Tanesi 6.300 Dolar): Sadece Japonya’da Hokkaido adasında yetişen bu özel karpuz yılda sadece 10.000 adet üretiliyor. Bir bowling topuna benzer ilginç dokusu ve lezzeti ile son derece nadir bir meyvedir.
dunyanin_en_pahali_meyveleri-_3
Japon Yakut Roman Üzümü (Salkımı 6.400 Dolar): Japon Yakut Roman Üzümü olarak bilinen bu kırmızı renkli, iştah açıcı meyve; Japonya Ishikawa Prefecture’de yetiştiriliyor. Her üzüm; bir ping-pong topu büyüklüğünde, 20 gramın üzerinde ve şeker içeriği % 18 üzerindedir.
dunyanin_en_pahali_meyveleri_4
İngiliz Ananası(Tanesi 16.500 Dolar): 19. Yüzyıldan beri İngiltere’de yetişen bu meyve, Cornwall kimyasal reaksiyonu kullanılarak ısıtılan küçük seralarda üretilmektedir. Küçük seralar içinde 30 ton at gübresi, idrar ve saman kullanılarak oluşturulan kimyasal reaksiyon ile tropik iklim şartları yaratılıyor.
dunyanin_en_pahali_meyveleri_5

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir