Dünyanın en pahalı ve lezzetli kahveleri ile tanışın!

Dünyanın en pahalı ve lezzetli kahveleri ile tanışın!

1- Los Planes 40$;
El Salvador’da üretimine devam edilen bu kahve, 2006 yılında uluslararası kahve derecelendirme “Cup of Excellence” serisinden 95.3 puan alarak bu güne kadar en yüksek puanı elde etmeyi başardı. İçerisinde genellikle meyve barındıran bu kahve bütün şehirlerde kesinle tercih edilecektir. Bu kahve hakkında tek eşsiz olan, kökenlerinden dolayı kahve çekirdeklerinin diğer kahve çekirdeklerine göre daha büyük olmasıdır.

2- Jamaika Mavi Dağ Kahvesi 49$;
Blue Mountain Coffee, Japonya’daki en lezzetli ve popüler kahvelerin başında yer alır. Blue Mountain Coffee yaklaşık olarak %80’i oluşturmaktadır. Mavi dağ’da toplanan kahve çekirdekleri gündelik bir kahve için mükemmel bir hale geliyor. Ve oldukça lezzetli olan bir yapıya sahip olması.

3- Hawai Kona Kahve 33-55$;
Hawaiian Kona Coffee, dünyanın en pahalı ve lezzetli kahvelerin arasında yer alıyor. Dünya’daki birçok insanın tutkusudur Hawai Kona Kahve. Ve bir paket kahve yaklaşık olarak 33-55 dolar arasındadır.

4- El Injerto Peaberry 60$;
Kahve Gautemala’da yetişmektedir. Kavurma için “peaberry” olarak tanılan, küçük ve tek biçimli fasulyeleri ayırarak elle işlenmektedir. Bu kahve, en çok tercih edilen kahvelerinden biri olmasının nedeni içerisinde çok miktarda meyve, çiçek ve tatlı içermesidir.

5- Fazenda Santa Ines 50$;
Tutarlılığı ile bilinen bir Brezilya kahvesidir. Bu zamanın ve piyasanın en en pahalı kahvelerin arasında yer alır. Doğal mineralli su kaynakları ile özenle yetiştirilmektedir. Tatlı pürüzsüz karamel ve derin zengin meyve aromaları hepsini bir arada düşünsenize. Fiyatı ise yaklaşık 50 dolardır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir