Dünyanın en lüks 7 yıldızlı otellerinde tatil!

Dünyanın en lüks 7 yıldızlı otellerinde tatil!

Tatile çıktığınız zaman kendinizi şımartmak için yapabileceğiniz ilk şey, lüks bir otel seçmektir. Elit bir otelde konaklamak kadar mutluluk verici bir şey yoktur. Peki, 5 yıldızlı otellerden bile daha lüks bir otel harika bir seçenek olmaz mı? Sizler için hazırladığımız listedeki oteller tam 7 yıldızlı bir konsept taşıyor.
Emirates Palace – Abu Dabi: Otelin inşası 3.9 milyar dolara mal oldu, ancak gelen misafirler her kuruşuna değdiği görüşünde. Emirates Palace, Abu Dabi’de yer alıyor ve kendine özel plajında misafirlerini ağırlıyor. Emirates Palace’ın süitlerinin çoğunluğu altın ve mermer ile döşenmiştir. Üst kat odaları emirlik, krallık ve ileri gelenler için özel olarak ayrılmıştır. Emirates Palace, 394 süite ve 40 konferans salonuna sahip, oldukça geniş bir oteldir. Otelde muazzam görsellikte çok sayıda çeşme ve havuz, 1000’den fazla kristal avize de mevcut. Krallara layık olan bu otelde her şey bu özveriyle tasarlanmış. Ayrıca size ayrılan plajda zaman geçirip, okyanusa dalış yapabilir; tenis, spa, yüzme havuzlarından faydalanabilirsiniz. Emirates Palace’de konaklamak için gecelik 12.000 doları gözden çıkarmalısınız.

i Square Otel&AVM – Orlando: Florida, Orlando’daki iSquare Otel&AVM, 7 yıldızlı olarak tasarlanmıştır. Otelin, bu sene hizmete gireceği duyuruldu. 7 yıldızlı bu muhteşem otelde tam 1.256 oda bulunuyor. Otel inşaatına toplam 400 milyon dolarlık bir bütçe ayrıldı. Otelde iki kule, bir gözlem güvertesi, restoranlar ve hatta bir buz pateni pisti yer alıyor.

Pangu Plaza (Morgan Plaza) – Pekin: Daha önce Morgan Plaza olarak anılan Pangu Plaza, Çin’in Pekin Olimpiyatları bölgesinde yer almaktadır. Pekin’deki en lüks otel olarak bilinen Pangu, Bill Gates gibi milyarderlere ev sahipliği yapmıştır. Otel, dünya üzerindeki en iyi Japon restoranlarından birine sahiptir.Süitler, ipek duvar kağıdı ve tüm sosyal olanaklarla dekore edilirken; lobi, mermer sütunlar ve Henry oymacılık sanatı ile dekore edilmiştir. Geleneksel Çin dekoru hissi veren otel, Çin tarihini de yansıtan izlere sahiptir

Pentominium – Dubai:. Pentominium’in inşaatı finansal eksiklik nedeniyle durdurulmuş olsa bile bu etkileyici bina hala dünyanın en muhteşem yapılarından biri olma yolunda ilerliyor. Yapı tamamlanmayı başardığında, 517 metre yüksekliğe sahip özelliğiyle dünyanın en yüksek konut binalarından birisi olacak. Pentominium, Dubai sahil kıyısında yer alır. Pentominium otelden çok iyi bir konut olarak bilinmesine rağmen, gelen müşterilerine otel misafirleri gibi davranılacaktır. Bina tamamlandığında özel uşak hizmetinden, lüks araç çeşitlerine kadar lüks olanaklara sahip olacak.

Burj Al Arab Hotel – Dubai: Yelken şeklinde tasarlanmış olan Burj Al Arab, yedi yıldızlı otel lüksü tabirinin somutlaşmış halidir. Bu konseptle çalışan ve dünya tarafından en çok tanınan otelde burasıdır. Muhteşem otel, özel köprü ile ana karaya bağlı olan yapay bir ada üzerinde duruyor. Otelin kral süiti bir gecelik ortalama 18.716 dolar olarak fiyatlandırılır. Otel, farklı kültürlerden güzel bir görünüm yaratmış. Doğu ve Batı’nın buluşmasını sergileyen en muhteşem yapılardan birisi bu oteldir. Burj Al Arab Otel’e denizaltı yolculuğu ile ulaşılabilirsiniz. Lezzetli yemeklerin bulunduğu restoranda yemek yeme, spa’da rahatlatıcı bir gün, özel uşağınızdan oda servisi alma gibi lüks imkanlardan faydalanabilirsiniz. Burlj Al Arab, 7 yıldızlı otellerin bir simgesi haline gelmiştir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir