Dünyanın en lezzetli tropikal meyvelerini biliyor muydunuz?

Dünyanın en lezzetli tropikal meyvelerini biliyor muydunuz?

Tropik meyveler, son yıllarda daha çok ilgi çekmeye başladı. Türkiye sınırları içerisinde bu meyvelere rastlayabilme imkanınız çok düşük olduğundan bu meyveleri daha önce yeme imkanı bulamamış veya adını hiç duymamış olabilirsiniz. İşte dünyanın en lezzetli tropikal meyveleri:
Feijoa: Feijoa meyvesi ceviz büyüklüğünde oldukça hoş bir aromaya sahip bir meyvedir. Muz, kivi ve çilek karışımı bir tada sahiptir. Aynı meyvede üç farklı tadı barındıran bu meyveye, Brezilya’da rastlamak mümkün.

Papaya: Güney Amerika’nın popüler meyvesi Papaya, şekil olarak kavuna benziyor. Yağ yakıcı özelliği olan bu meyve, hem meyve hem de sebze olarak yenilebilen çok yönlü bir meyvedir.

Liçi: Tayland’ın popüler meyvesi olan Liçi, yüksek lif ve C Vitamini kaynağı. Dış yüzeyi pütürlü olan meyvenin içi oldukça yumuşak ve tatlıdır.

Star Fruit: Yıldıza benzeyen yapısı dolayısıyla Star Fruit (yıldız meyvesi) olarak adlandırılan bu meyve hem çıtır, hem de tatlıdır. C ve B kompleks vitaminleri deposu da olması ayrı bir güzelliğidir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir