Dünyanın en lezzetli sandviçlerini biliyor muydunuz?

Dünyanın en lezzetli sandviçlerini biliyor muydunuz?

Sandviç hazırlanışı son derece kolay ve pratik bir atıştırmalıktır. Sandviç damak tadınıza uygun birçok malzemeden yapılabilmektedir. Peki ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da en lezzetli atıştırmalıkların başında gelen sandviçleri diğer ülkeler nasıl yapıyor? İşte ülkelerin farklı sandviç çeşitleri;
Grilled cheese, ABD: Bildiğimiz peynirli tostun daha kıtır, daha erimiş peynirli ve ağız sulandıran halidir bu sandviç. Bir de tost makinesinde değil de tavada yapıldığını düşünün.

Pan-bagnat, Fransa: Fransa Nice bölgesinin popüler öğlen yemeği alternatiflerinden olan “Pan Bagnat”, çoğu market ve pastanede satılmaktadır. Çeşitli sebzelerin ton balığı ile beraber sandviç haline getirildiği Pan-bagnat’ta haşlanmış yumurta dilimleri ve zeytin yağı da kullanılıyor.

Burrito, Meksika: Görüntüsüyle bizim dürümleri andıran Burrito’nun içerisinde dilediğiniz türde et, pirinç, fasulye, sebze ve sos olabiliyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir