Dünya’nın en kısa uluslararası uçuşu!

Dünya’nın en kısa uluslararası uçuşu!

Dünya’nın birçok noktasında artık havayoluyla ulaşım gerçekleşebilirken, rekabet ortamıyla birlikte de daha az bütçeyle uçuşlar gerçekleşebiliyor. Fakat bu uçuşlar arasında öyle bir yer var ki Dünya’nın en kısa uluslararası uçuşunda ilk olacak! Slovakya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Bratislava, Avusturya’nın başkenti olan Viyana’nın sadece 50 km doğusunda bulunmaktadır. Normal bir araçla bile 1 saatten daha kısa bir sürede varılabilen bu iki şehre,ancak yine de bu iki Avrupa başkentlerini Avusturyalı taşıyıcı FlyNiki havayolu firması  bağlamak istiyor.
Viyana,-Bratislava
FlyNiki firması, Bratislava ile Viyana arasında uçuş başlatmak için planlarını açıkladı.  Aslında 10 dakika sürecek olan uçak yolculuğunun , uçağın pistten kalkması inmesi gibi söz konusu durumlarda neredeyse araba veya trenle yolculuk ile aynı saate denk gelecek. Meraklılar tarafından böyle bir uçuşa neden gerek duyulduğu sorulduğunda ise FlyNiki firması, bu hattın ağır, yüklü transferler için kullanılacağını dile getirdi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir