Dünyanın en iyi Rafting rotaları!

Dünyanın en iyi Rafting rotaları!

Ekstrem sporların en çok tercih edilen seçeneği hiç şüphesiz rafting. Adrenalin tutkunu olan herkesi etkileyen rafting, son zamanlarda ülkemizde de rağbet görmeye başlamıştır. Bir botun içinde sularla kapışmak birçok insana ürkütücü gelebiliyor olabilir. Ancak rafting adrenalin meraklılarının tutkunu olduğu bir spor. Dünyanın en iyi rafting parkurlarında eşsiz anlar yaşamaya ne dersiniz?
Alaska: Dünyada rafting yapılan en iyi adres olarak bilinir. Alaska turları bu nedenle çok tercih edilir. Vahşi doğası el değmemiş nehirleri ile tam bir macera noktasıdır. Gizemli ve yeni keşifler için çok uygundur.
dunyanin_en_iyi_rafting_rotalari_4
Ottawa Nehri, Kanada: Ottawa Nehri Quebec ve Ontario kentlerini de içine alan bir bölgede akıyor. Kışları bolca donan nehir özellikle bahar ve yaz aylarında rafting için uygun koşullara sahip oluyor. Akıntı fazla olmadığı için her seviyedeki rafting meraklısı bölgede aksiyona dalabiliyor.
dunyanin_en_iyi_rafting_rotalari_3
Colorado Nehri, Büyük Kanyon: 1979’da Unesco Dünya Miras Listesi’ne giren derin ve büyük kanyon tam bir doğa harikasıdır. Keskin virajları ve hırçın suları ile kanyonun içerisinde yer alan Kolorado nehri macera tutkunlarının en çok tercih ettiği rafting alanlarından biri.
dunyanin_en_iyi_rafting_rotalari_2
Pacuare Nehri, Kosta Rika: National Geographic tarafından dünyanın en iyi 10 rafting bölgesinden biri seçilen nehirde, tüm seviyeler için rehberlerle birlikte geliştirilmiş rafting turları mevcut. Rafting sırasında kuşlar ve maymunları izlerken mest olacaksınız.
dunyanin_en_iyi_rafting_rotalari

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Spor

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir