Dünyanın en iyi Hamam ve Saunaları!

Dünyanın en iyi Hamam ve Saunaları!

Sauna, hamam ve buhar banyoları… Dünyanın farklı yerlerinde bulunan sıcak buhar, sauna ve hamam odalarında gevşemeyi kim istemez ki… Birçok kültürde bu eski ve önemli bir gelenek olan sauna, hamam, sıcak banyolar kalabalık ortamlardaki insan gürültüsünden uzaklaşarak sıcak bir odada rahatlama deneyimi her zaman ideal bir tatil etkinlikleri arasında yer almıştır. Bu nedenle, Tatiluzmani.tv olarak ; dünya çapında en iyi sauna, hamam ve sıcak banyolardan bazılarını sizler için derledik.

Inkaterra – Machu Picchu, Peru

Inkaterra Machu Picchu Pueblo Hotel yerel bir şaman tarafından yönetilmektedir. Birbirine taş yollar ile bağlanan kırmızı çatılı evlerin yaklaşık 12 dönüm yemyeşil araziye yayılmış bir tesis. Terra-cotta seramik zeminler, ahşap kirişli tavanlar, yanan şömineler ile sağlık dostu banyo malzemeleri ile donatılmış spa gibi alanlarla geliştirilmiştir.Bambu ve yanan mumlarla donatılmış sauna keyfide bambaşka. Büyük bir alanda kurulu olan tesisin, yaklaşık 372 yerli türden oluşan orkide bahçeleriyle donatılmıştır. Otel her Pazar günü, İnka Trail’e bir yürüyüş düzenleyerek bölgenin tarihini de misafirlerine tanıtmayı hedeflemektedir.

Hotel Arts – Barcelona, ​​İspanya

Yerden tavana kadar pencereli odalarda, masmavi Akdeniz manzarasını izleyebilirsiniz. Olimpico limanına hemen üstünden bakan Ritz Carlton otelin 43. Katında bulunan saunada tüm toksinlerden ve stresten kurtulabilir terasta dinlenebilirsiniz.

1

Badewelt – Almanya

Almanya’da Sinsheim Massive su parkının yakınında bulunan bu sauna otelinde, ter atmanızı attıktan sonra üzerine kahvenizi yudumlayacaksınız. Çift halinde gidenler için sauna keyfinden sonra sevgilinizle birlikte romantik bir film izleyebilirsiniz. Guinness Rekorlar Kitabı’nda koi sauna, dünyanın en büyük saunası olarak listede yer almaktadır.. Japon tarzında dekore edilmiş bu sauna ismini de buradan almıştır. Dünyanın en büyük saunasında sağlık ve keyif sizi bekliyor.

Sanduny Banyoları – Moskova

Rusya’da en ünlü saunadır. Odalar oldukça stilistik karakterle inşa edilmiş ve tasarlanmıştır. Saunadan çıktıktan sonra muhteşem bir Rus mutfağından yemek servis ediliyor. Ahşap duvarlar, duvardaki resimler ve tavan süslemeleri bu tesisler Rus politikacıların yanı sıra birçok meraklı turisti çekmeyi başarıyor..

2

Cağaloğlu Hamamı – Türkiye

Bu hamam Osmanlı İmparatorluğu döneminde I. Mahmut tarafından inşa edilmiş, İstanbul’daki Yerebatan yakınında bulunmaktadır. 350 yaşında olan bu tarihi hamam dekore kemerler, kubbeler ve çeşmeler ile görkemli odalar Osmanlı karakteristik özelliğini yansıtan bir hamamdır. Yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Silloam Fire Pot Sauna – Kore

Kore’de, sauna kompleksleri veya jimjilbang bir yaşam biçimini temsil eder.Eğer Silloam Fire Pot Sauna ziyaret ettiğinizde yoğunluğu görmeniz size sürpriz olmamalıdır. . Yerliler gün boyunca yeşim ve kızılötesi ışık altındaki bu odada terliyorlar.

3

Floating Sauna – Letonya

Bu sauna diğerlerinden çok daha farklı bir özelliğe sahip. Riga’da bulunan bu sauna suyun üzerinde size farklı bir deneyim kazandıracak. Riga’da bu üç saatlik keyif benzeri tedavilerden çok daha rahat olacaktır.

Snow Village Gondol Sauna  – Finlandiya

Dağ üzerinde teleferikte  giden sauna, çok ilginç bir keyif vereceğini düşünüyoruz. Yükseklik korkusu olmayanlar için tavsiye ettiğimiz sauna keyfi dört kişi sığabilecek şekilde tasarlanmış.  İki saatlik bu sauna keyfi, muhteşem manzarasıyla tatilinizi farklı boyuta taşıyacaktır.

4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir