Dünyanın En İlginç Otelleri!

Dünyanın En İlginç Otelleri!

Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Dubai’de yer alan, yapay bir ada üzerine inşa edilen Burj Al Arab, yelken şeklindeki mimari tasarımı ve oldukça lüks dizayn edilmiş olmasıyla ünlenmiş durumda. Denizin üzerinden geçen bir köprü ile anakaraya bağlanan otel ayrıca dünyanın en uzun ikinci otelidir.
Peru’da bulunan ve Perulu mimar Jordi Puig tarafından dizayn edilen otel, müşterilerine Amazon nehrinde keyifli bir gezinti imkanı sunuyor. Otel sakinleri Amazon nehrinin manzarasını yatak odalarından seyredebiliyorlar.
Doğa ile iç içe olmayı sevenler için Hulio Otel doğru adres. Volkan patlaması sonrasında oluşan doğal bir kalıntı içerisine  inşa edilen otel oldukça etkileyici gözüküyor.
hotel-de-glace
Hotel de Glace buz ve soğuk severlerin adresi. Farklı bir deneyim yaşamak ve beyaz kristalin arasında olmak istiyorsanız buzdan yapılmış odaları, barı ve dekarasyonuyla burası aradığınız yer olabilir.
Eskimo kulübesi şeklindeki igloo Village Hotel pencereleri ve muhteşem mimari tasarımıyla oldukça etkileyici ve farklı. Burada soğuktan etkilenmeden, yattığınız yerden muhteşem kuzey ışıklarını ve kar manzaralarını seyredebilirsiniz.
Marsilya’da bulunan otel, graffiti sanatçısı Tilt tarafından uzun çalışmalar sonucunda bambaşka bir çehreye bürünmüştür. Bu odalara panik odası ismi verilmektedir.
Quinta-Real-Zacatecas
Dünyanın en sıradışı otellerinden biri olan Quinta Real Zacatecas, 19. yüzyılda bir boğa güreşi arenası olarak inşa edilmiş ve 1989 yılında yapılan restarasyon çalışmaları ile faaliyete geçmiş. Otel tamamlanmasından kısa bir süre sonra Uluslararası Mimarlık Ödülü kazanmıştır.
Rus orjinli Orbital Technologies şirketi tarafından planlanan ve 2016 yılında hizmete girmesi beklenen, Space Otel, müşterilerine inanılmaz bir uzay deneyimi yaşatmayı planlıyor.
Venetian Oteli küçük bir venedik adeta; kanalları, alışveriş mağazaları ve San Marco Meydanı ile kendinizi Venedik’te zannedebilirsiniz üstelik las vegas’ın göbeğindeyken. Otelin 3 boyutlu tavanı ise gökyüzünden görülmeye değer.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir