Dünya’nın en ilginç kayak teleferikleri!

Dünya’nın en ilginç kayak teleferikleri!

Eğer çok kayak yapmayı sevmiyorsanız, teleferik ile zirveye çıkarak muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında belki biraz üşüten ancak deneyimlendiğinde sıra dışı bir maceraya dönüşen keyifli bir “buz turu”na ne dersiniz? İşte dünyanın en ilginç teleferikleri;
Vanoise Express teleferiği, La Plagne – Les Arcs, Fransa: 200 kişi kapasiteli ve çift katlı bu teleferik 2003’te açıldı. La Plagne’daki dinlenme tesisleri ile Les Arcs’ı birbirine bağlayan araç, vadiyi sadece dört dakikada geçiyor ve en yüksek noktasıyla yer arasındaki uzaklık 380m.
dunyanin_en_ilginc_teleferikleri
– Peak 2 Peak gondola – Whistler, Kanada: Whistler Blackcomb tatil bölgesinde kurulu olan PEAK 2 PEAK teleferik hattı tam 3024 metre uzunluğunda ve vadi tabanından 436 metre yüksekte yer alıyor. Özelliği ne mi? Başı ve sonu arasında hiçbir destek direği yok.
dunyanin_en_ilginc_teleferikleri_2
Galzigbahn – St Anton, Avusturya: St Anton’daki Galzigbahn Funiteli adeta bir dönmedolap gibi. 28 vagondan birine binip tepeye çıkarak dağı tırmanıyorsunuz.
dunyanin_en_ilginc_teleferikleri_3
l’Aiguille du Midi – Chamonix, Fransa: Fransız Alpleri’nde açılan cam kabin, içine girenlere sanki uçurum üzerinde havada duruyormuş hissi veriyor. 3843 metre yükseklikte bulunan kabin içindekilere panoromik bir dağ manzarası izleme keyfi sunuyor. Yapımı 3 yıl süren kabin, 3 katmanlı camdan oluşuyor ve 220 km’lik rüzgara, 60 santigrat derecelik ısıya dayanabiliyor.
dunyanin_en_ilginc_teleferikleri_4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir