Dünyanın en ilginç dağları

Dünyanın en ilginç dağları

Roraima Dağı /Güney Amerika
Venezuela ve Brezilya arasında Amazon ormanlarının ortasında bulunan Roraima Dağı, sanki bir el tarafından yapılmış gibi bir görüntüye sahip ve bu yüzden dünyanın en gizemli yerlerinden birisi olarak kabul ediliyor.
roraima_dagi

Gökkuşağı Dağları/Çin
Gökkuşağı dağları 24 milyon yıllık bir zaman dilimi içinde rüzgar, yağmur gibi doğa olaylarının zamanla aşındırması sonucu değişime uğrayarak bu muhteşemliğe kavuşmuştur.
cin_rainbow_mountains

Tianzi Dağları/Çin
En yüksek noktası 1262 metre yüksekliğindeki Tianzi dağları, Avatar filminden fırlamış gibi ihtişamlı bir yapıya sahip. İnce ve uzun kayalıkların üstündeki ağaçlar da görülmeye değer güzellikler katıyor.
tianzi_daglari

Sigiriya Dağı/ Sri Lanka
Yemyeşil ormanın ortasında cennetten bir parça gibi duran Sigiriya Dağı dünyanın en ilginç dağlarından biri olarak biliniyor. Dağın tepesine 477 yılında bir kale yapılmış. 200 metre yükseklikteki dağ, turistlerin akınına uğruyor. sri_lanka_dagi

Fuji Dağı/ Japonya
3766 metre yüksekliğindeki etkin bir volkanik dağ olmasına karşın 1707’de patlamasının ardından uzun süredir volkanik bir etkinlik göstermemiştir. Japonya’nın en yüksek dağı olduğunu da belirtmekte fayda var.
fuji_dagi

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir