Dünyanın en hızlı otomobilleri hangileri?

Dünyanın en hızlı otomobilleri hangileri?

Otomobilde yeni model hareketliliği sürüyor. Onlarca farklı markanın yüzlerce farklı modelini yollarda görmek mümkün. Dünyanın en hızlı otomobilleri göz alıcı tasarımları, farklı donanımları ve özellikleriyle hız tutkunlarını kendine hayran bırakmayı başarıyor. İşte dünyanın en hızlı otomobilleri;
Bugatti Veyron ve Chiron: 1909 yılından beri yüksek performanslı otomobiller üreten Bugatti’nin son bombası Chiron, tam anlamıyla bir mühendislik harikası. 0’dan 100 km/s hızına çıkması 2.5 saniyenin altında olan, dört adet turbo kompresörle genişletilmiş Bugatti Chiron, 1500 beygir güç çıkışına sahip. Hız göstergesinde 500 km/s yazan ilk otomobil olan Bugatti Chiron’un maksimum hızı 420 km/s ile sınırlandırılmış.

Tesla Roadster: Tesla Roadster ile 2020’de yollarda olacak. Yeni akıllı otomobilin menzili, tam dolu şarj ile yaklaşık 1000 km olacak. Tesla Roadster, iddiaya göre 400 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

Rimac C_Two: Sadece 1.85 saniye içerisinde saatte 100 kilometre sürate çıkabilen elektrikli GT hiper otomobil Rimac C_Two detaylarıyla da hayran bırakıyor. Tamamen karbon fiber şasiye ve karbon panellere sahip olmasına rağmen 1950 kilogram ağırlığa sahip olan C_Two, şirketin açıklamasına göre 412 km/s maksimum hız değerine sahip.

Hennessey Venom GT: Dünyanın en hızlı otomobili olan Hennessey Venom GT, saatte 435 kilometrelik hıza sahip. Fiyatı ise 1,2 milyon dolar!

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir