Dünya’nın en güzel üniversite şehirlerinde tatil!

Dünya’nın en güzel üniversite şehirlerinde tatil!

Dünya genelinde hemen hemen her şehre bir üniversite düşüyor fakat bundan daha önemli bir şey var ki o da “üniversitelilerin şehri” olabilmektir. İşte dünyanın en güzel üniversite şehirleri… Türkiye’de en son üniversitesiz şehir kalmayacak projesiyle şuan her ilde en az 1 üniversite bulunmaktadır. Dünyada ve Türkiye’de bu hızlı yayılan eğitim kurumlarının, vermiş oldukları eğitimdeki kalitenin yanı sıra öğrencilerin özgürce ve eğlenceli bir öğrencilik geçirebileceği şehirlerin sayısı çok fazla değildir. Üniversite öğrencilerine sundukları olanaklarla üniversite şehri olarak tanımlanmış 5 şehri keşfedin!
Londra_Paris
1. Londra
Londra Avrupa’da eğitim anlamında en köklü üniversitelere sahip olmakta birlikte, Avrupa’nın en büyük kentidir. Türkiye’den de yoğun bir şekilde İngilizce öğrenimi için elverişli üniversitelerinde okumak üzere öğrenci gitmektedir. Dünya’nın önde gelen üniversitelerini bünyesinde barındıran Londra’ya öğrenci kenti demek hiç de yanlış olmaz.
2. Paris
Paris birçok şehre göre yaşam kalitesi ve kültürel zenginlikleriyle ön plana çıkmaktadır. Öğrencilik hayatının en dolu dolu yaşanabileceği bir şehir olan Paris 17 üniversiteyle bugün Dünya’nın en güzel üniversite şehirleri listemizde yer almayı hak ediyor.
Boston_Sidney
3. Boston
Dünyanın en iyi üniversitelerinden; MIT, Harvard, Massachusetts, Boston ve Northeastern Üniversiteleri gibi daha birçok üniversiteyi şehrin kalbinde tutan Boston, eğitim anlamında modern sistemlerle ilerliyor. Hareketli yaşam alanları, kaliteli eğitimle buluştuğunda ise yine mükemmel bir üniversite şehri oluyor.
4. Sidney
Sydney Üniversitesi Dünya’nın ilk 50 üniversitesi arasında yer almayı başarmış bir kurum olurken Sydney’de üst seviyede dinamik bir yaşam söz konusudur. Şehir aşka üniversiteleri de içinde barındırırken dünyanın 4 bir yanından genç öğrencileri kendine çekmektedir. Sadece Sydney Üniversitesi’nde 147 milletten 10 bin öğrenci eğitim görüyor desek yalan olmaz. Bir de Sidney’in dünyaca ünlü nefis plajlarını düşünün… Daha ne diyelim!
Münih
5. Münih
Almanya’nın öğrenci sayısı endeksli en büyük üniversitesi olan Münih Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan şehir yabancı ve yerli binlerce üniversiteli genci bünyesinde barındırmaktadır. Yedi büyük kütüphane, 49 şehir kütüphanesi, 45 müze ve 85 bin öğrencinin eğitim gördüğü 11 üniversite ve kolejin yer aldığı şehirde öğrencilerin sanatsal faaliyet ve eğlenceleri için 42 tiyatro, üç opera, dünyaca ünlü üç orkestra ve doksana yakın sinema salonu bulunuyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir