Dünyanın En Güzel 6 Sanatsal Oteli

Dünyanın En Güzel 6 Sanatsal Oteli

Konuklarına Sanatı ve Seyahati bir arada sunan Dünya üzerndeki oteller arasında en iyilerini sizler için hazırladık.
Eden Rock, St Barths
St.Barts adasında ,Cennet kayalıkları üzerinde,nefes kesici ve eşsiz bir konuma sahip.Tesisin sahiplerinden biri Jane Spencer Matthews.Sahil kısmındaki sanat galerisi tesisin güzelliğini farklı bir boyuta taşıyor.Otelin odaları son derece titizlikle sanatsal bakış açılarıyla, yaratıcılığa önem vermiştir.New York Academy of Art ile ortaklık içerisindedir.
eden-rock
Icehotel, Jukkasjärvi, Sweden
Tamamen kar ve buzdan oyulmuş uluslararası sanatçıların,her yıl baştan düzenlendiği,Icehotel tamamen eşsizdir.Donmuş Torne Nehrinden buz kütleleri alınarak yapılmıştır.Tüm Dünyadan yüzlerce sanatçı bu eşsiz yapıda bir parçası olması için sıraya girer.
icehotel
Ellerman House, Cape Town
Ellerman House, Güney Afrika’nın en özel sanat koleksiyonlarından biri olarak kabul edilir.Atlantik Okyanus’una açılan camlarıyla eşsiz bır manzara sunar.100 Yıldır Güney Afrika’nın kültürünü ve sanatını çok iyi şekilde konuklarına hissettirir.
capetown
The Quin, New York
Yaratıcı kesimin Seyahat deneyimlerinden beklediklerine,tam anlamıyla cevap veren eşsiz bir otel.Konuklarına dingin bir sessizlik ve eşsiz manhattın manzarası sunar.The Quin sanat müdürü D.K  Johnston, Otelde New York’un otantik ve büyüleyici atmosferini sunmayı hedeflemiştir.
quinn
Royal Mansour Marrakech
Otel Sarayı aratmıyacak güzelliktedir,Sanat Hayattır yada Hayat Sanattırı,ayırt etmenize yardımcı olacak güzelliktedir.1500 ün üzerinde Faslı Zanaatkar’ın özenle ,otantik ve geleneksel yöntemler kullanarak hazırladığı her ayrıntı,size inanılmaz bir deneyim yaşatıyor.
royal
Le Royal Monceau Raffles Paris
1920 lerin eski oteli, Philippe Starck tarafından çağdaş sanat kullanılarak tekrar dekore edilmiş ve canlandırılmıştır.Otelin içerisinde birbirinden eşsiz birçok sanatçının eserlerine rastlamanız mümkün.Otelin bahçesinde bulunan Anıtsal Çaydanlık Joana Vasconcelos,15 yaşam ve boyut adlı ahşap geyik Rus sanatçı Nikolay Polissky. Julie Eugene otelin sanat danışmanlığını yapmaktadır.
franc

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir