Dünyanın En Güzel 10 Gündoğumu

Dünyanın En Güzel 10 Gündoğumu

Great Pyramids of Giza ( Mısır )
Gece yavaş yavaş yerini yeni güne bırakırken,güneşin ilk ışıkları Kahire ve onun olağanüstü Anıtları’nın üzerini aydınlatacak.
giza
Taj Mahal ( Hindistan )
Taj Mahal’de Gündoğomu için kullanılıcak en iyi sözcük zevktir.17.Yüzyıl mozolenin mermer yüzeyi günün ilk ışığıyla bitişiğindeki havuza vurur.
taj-mahal
Ayers Rock ( Avusturalya )
Ayers Rock, Avusturalya’daki en önemli doğal yapıdır.Kumtaşından oluşan bir kaya formasyonudur.Aborjinlerin dilinde Uluru olarak bilinmektedir.Güneş’in doğuşu ile birlikte eşsiz bir manzara sunmaktadır.
avusturalya
Santorini ( Yunanistan )
Mavi çatıları,Yel Değirmenleri ve beyaz evleriyle,günün ilk ışıkları Santorini’de olağanüstü bir manzara oluşturur.
sentorini
Himalaya
Himalaya Dağları, dünyanın en büyük ve en yüksek sıradağlarıdır.Dünyanın en yüksek zirvesi Everest’i (8848 m.) içine alır.Çok az sayıda insan Himalaya Dağları’nın zirvesine çıkıp güneşin doğuşunu gözlemlemiş,yaşamış ve hissetmiştir.
himalaya
Niseko ( Hokkaido, Japonya )
japon
Çin Seddi
7.Yüzyıl’dan beri Çin’de yaşayan insanların bu muhteşem manzaraya sahip olduğu bir gerçek.Dağlar’ın arasından Güneş’in yükselişi ve muhteşem Çin seddi.
çin-seddi
Paskalya Adası ( Şili )
Paskalya adası’nın bu muhteşem manzarasını ilk olarak Rapa Naui insanları görmüş olsa gerek.Güneş ışığı Pasifik Okyanusu’nun mavi suları üzerinde yavaş yavaş yükselir ve bu taş oyma heykelleri adeta tanıtır.
paskalya-adası
Göreme, Kapadokya ( Türkiye )
Peri Bacaları ile dağların arasından yükselen güneşin buluşması inanılmaz bir manzaraya tanık olmak üzeresiniz demektir.Hava balonlarıyla bu zevkinizi dahada ileri taşımanızda mümkün.
sunrise
Grand Canyon ( Arizona, USA )
Kimilerine Göre dünya’nın en güzel gündoğumu’nu yaşamak için Arizona’ya gelmelisiniz.Kesinlikle muazzam bir manzara.
grand-canyon

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir