Dünyanın En Güzel 10 Doğal Havuzu

Dünyanın En Güzel 10 Doğal Havuzu

Dünyanın birçok noktasında farklı doğa olaylarıyla kendiliğinden oluşan bu doğal havuzlar, muhteşem bir başyapıt olarak karşımıza geliyor. Sizler için Tatiluzmani.tv olarak hazırladığımız top 10 listesinde, dünyanın en güzel doğal havuzları hakkında bilgiler vereceğiz…

Şeytan havuzu, Zambiya
Güney Afrika’da Victoria Falls üst kısmında, dünyanın en muhteşem doğal havuzların biridir. cesur yüzücüler için fırsat tanıyan Macera ve Zambiya ve Zimbabwe sınırında bulunan şelale, tırmanma heyecanı için istekli yüzlerce insan, doğanın bu mucize ulaşmak için, sığ suda kayalar üzerinde harekete geçiyorlar.. Bu noktada sadece cesur olan ziyaretçilerin havuza atlama yaptığını görebiliyoruz. Havuza akan şelale birikimi dakikada su yaklaşık 500 milyon litre su toplama alanına sahiptir. 128 metre yüksekliğinde bu şelaleden atlayan macera tutkunlarını izleyenler bile heyecanlanırken, atlayanların cesaretini taktir etmek gerekiyor.

Eko-arkeolojik Park Ik Kil, Chichen Itza Meksika
Bu şaşırtıcı doğal yüzme havuzu, yemyeşil bitki örtüsü, şelaleler ve yüzme tadını çıkarmak için temiz su, ideal bir derinlik mevcuttur. Oldukça soğuk bir suya sahip olan havuz, çevresindeki yeşillikle bütünleştiğinde muhteşem bir manzara ortaya çıkarıyor.

Havasu Falls, ABD
Arizona Colorado Nehri Grand Kanyon’da bulunan havuz, şelalelenin usulca akan suyunda birikmiş alan büyük kanyonlar arasında muhteşem görüntüye sahiptir. Yürüyüş, dağ bisikleti sevenler için, ya da ABD Grand Canyon doğal dik yollar keşfetmek için tamamen doğal bir ortamdır.

havuz1

Oceanic siper Tosu, Samoa
Tosu aslında “yüzme için büyük bir delik” anlamına gelir. Upolu üzerinde, Samoa güney kıyısında, Lotofaga köyünde yer almaktadır. Cesur yüzücülerin atlama yapabilmeleri için 30 metre yüksekliğe tırmanma merdiveni yerleştirildi. Güzel renkli bahçelerle çevrili bu doğal havuz. Doğanın inanılmaz güzelliğini objektiflerine yakalayan fotoğrafçılar için ideal bir ortamdır.

Kuang Si Şelaleler, Laos
(Kuang Si Şelalesi, Luang Prabang, Laos)
Luang Prabang, Laos ziyareti sırasında yakın mesafede olmasından dolayı kaçırılmaz turistik bir yerdir.  Kristal berraklığında suları ile karakterizedir Kuang Si Şelaleleri.

Blue Lagoon, İzlanda
(Blue Lagoon, Grandivik, İzlanda)
Blue Lagoon, bir jeotermal kaplıca için, bir çok turistik ziyaret tarafından tercih edilir. Asırlık volkanik oluşumlar lav alanı olarak bilinen vadide, bir yarımada Reykjavik, Grindavik bulunan bu muhteşem spa merkezinin oluşturulması, temel nedenidir. Burası uydu fotoğraflarındaki karışık renkler ve su buharının tanımlanmasından sonra keşfedildi. Sıcak termal su, mineraller açısından zengin ve silikon, sülfür ağırlıklıdır. Turistlerin etrafında yüzdüğü alanın su sıcaklığı 39 santigrat derece.

havuz2

Nehir Hinatuan, Filipinler
(Enchanted River Hinatuan, Filipinler)
Hunatuan Filipinler cennet gibi görünüyor. Yatıştırıcı mavi su, kaya havuzları ve çevresindeki palmiye ağaçları adada Mindnao üzerinde bulunan nehir, sadece özelliklerinden birkaçı. Özellikle su tuzlu ve hiçbir başka kaynak olmadığı görülmektedir. Denize yakınlığı nedeniyle, bazı uzun tüneller ve mağaralardan geçen bir deniz suyu ve nehir akışı olarak ortaya çıkmaktadır. Hinatuan Filipinler’in en güzel turistik yeri olarak kabul edilir. Nehir oldukça derin ve onun hakkında temiz su ve dünyanın pek çok balık türünün bir arada yaşadıkları bir yerdir.

Pamukkale Travertenleri, Türkiye
Denizli yakınlarındaki güneybatı kesimindeki ülkemizin eşsiz doğal mineralli çekici bir komplekstir..  Menderes Nehri toprağın Tektonik hareketin sığ minerallerin sıradışı şekiller birikimiyle oluşan bu kraterler, (Pamukkale suyu 100 ° C 35 ° C sıcaklığa sahip olduğu 17 kaynaklar vardır) dünyanın en güzel doğan havuzları listemizde hak sahibidir.

Las Grietas, Galapagos
Las Grietas su berrak ve son derece ilginç bir sualtı dünyası tarafından karakterize edilir. Galapagos bulunan bu doğal cazibede, dalgıçlar bir elektrikli yılan balığı arıyor. Aynı zamanda çocuklar için özellikle ilginç bir dünya. Yükseklik korkusu olmayanlar için, atlama yapmaları için yerler işaretlenmiştir. Las Grietas hem yerel halk arasında hemde yabancı ziyaretçiler arasında popülerdir.

Lichfield Milli Parkı, Avustralya
Milli park 1500 kilometrekarelik bir alanı kaplar., Avustralya Northern Territory Darwin güneybatısında yer almaktadır. Her yıl park 260.000’den fazla ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. ,Şelale Vangi altında yüzmek ya da bir şelale Bull altında büyük bir kaya havuzda yıkanmak gibi ayrıcalık var.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Doğal Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir