Dünyanın en güvenli tatil şehri neresidir?

Dünyanın en güvenli tatil şehri neresidir?

Yurt dışı tatiline çıkacak olan tatilciler için kimi zaman merak sorusu olan konulardan birisi de Dünyanın en güvenli tatil şehrinin neresi olduğudur. The Economist dergisi yaptığı araştırma ile Dünyanın en güvenli şehirlerinin listesini yayınladı. Listenin en başında 13,35 milyon (01 May 2014) nüfusu ile Dünyanın en kalabalık ve güvenli şehri Tokyo yer alıyor. Araştırmada birçok unsurun detaylıca incelenerek raporlanması da diğer ülkelerde ki bulunan şehirlerin eksiklerini gün yüzüne çıkardı. Japonya’nın başkenti Tokyo’nun ilk sırada olmasında altyapı, sağlık, ve hatta dijital güvenlik gibi unsurların dikkate alınarak bu verileri insanların kişisel güvenliği bazında incelenmesiyle ortaya çıkmıştı
en_guvenli_sehir2
The Economist sıralama için 50 şehri inceledi ve aralarından kriterlerine en uygun şehirleri seçti. Bu şehirler arasından New york ve Los Angels dijital güvenliğe liderlik ederken, Zürih sağlık güvenliği ve alt yapıda liderliğini sürdürüyor.
İşte burada güven teşkil edilen unsurlardan birkaçı:

  • Dijital güvenlik: Bu tedbir, şehirlerin siber güvenliğinin kalitesi, kimlik hırsızlığının sıklığı ve dijital güvenlikle ilişkili diğer faktöreler.
  • Sağlık güvenliği: Bu ölçü şehirde yaşayanların ortalama yaşam süresi veya hastanelerdeki yatal sayısının popülasyona yetebilirliği ile ilişkili.
  • Alt yapı güvenliği: Bu faktör yolların kalitesi, doğal facialardan ölen insanların sayısı gibi unsurları simgeliyor.
  • Kişisel güvenlik: Bu katagoride daha fazla yöresel güvenlik tedbiri; hırsızlık, polis sözleşmesinin seviyesi ve şiddet içeren suçlar gibi unsurları kapsıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir