Dünyanın en güvenli 10 havayolu firması!

Dünyanın en güvenli 10 havayolu firması!

2013 yılında başlatılan dünyanın tek güvenlik ve ürün değerlendirme sitesi AirlineRatings.com, 449 havayolu firması arasında 2015 için ilk 10 en güvenli havayolu firmasını listeledi. Bunun yanı sıra düşük maliyetli olup güvenli olan havayolu firmaları için de ayrı bir liste oluşturdu.

Listenin başında yine havayolu firmaları arasında yıllardır kendini ispatlamış bir firma olan Qantas yer alıyor. Alfabetik sırayla diğer havayolu firmalarına bakacak olursak; ilk onun kalanını bu firmalar oluşturuyor :”Air New Zealand, British Airways, Cathay Pacific Airways, Emirates, Etihad Airways, EVA Air, Finnair, Lufthansa ve Singapur Havayolları.”
en_guvenli_havayolu
AirlineRatings.com derecelendirme yaparken,  FAA ve ICAO yanı sıra hükumet denetimleri ve havayollarının ölüm kaydı sistemlerini dikkate aldı. AirlineRating.com ekibi  ayrıca, dünyanın ilk on güvenli havayolu firmasının sonucuna varmak için her havayolunun operasyonel tarihini, olay kayıtları ve operasyonel ödül ve deneyimlerinde mükemmellik incelenmiştir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir