Dünyanın en derin yerlerini keşfetmek istemez misiniz?

Dünyanın en derin yerlerini keşfetmek istemez misiniz?

Doğanın en derin noktalarına doğru yola çıkmak size çok farklı bir deneyim sunacaktır. Gittikçe yoğunlaşan o karanlık ister mağaranın ister okyanusun dibi olsun hiç fark etmez en derin noktaları görmek büyüleyici bir etkiye sahiptir. İşte en derin noktaları görebileceğiniz o rotalar…
Sönmüş volkan;
İzlanda’da yer alan ve en son 4.000 yıl önce püskürmüş 213 metre derinliğe sahip olan volkan, içine girebileceğiniz sayılı volkanlardan biri. Kraterin ağzındaki asansör ile aşağıya indiğinizde yanardağın muhteşem oluşumlarıyla karşılaşacaksınız.
En derin çukur;
Antartika’nın batı tarafındaki Marie Byrd Land bölgesinde yer alan Bentley Buzulaltı Çukuru 2.555 kilometre derinliğiyle karadaki en derin çukurdur. Çukur, Ellsworth Buzaltı Yükseltileri’nin haritasını çıkartan bilim adamları tarafından tespit edildi.
Dunyanin_en_derin_yerlerini_kesfetmek_istemez_misiniz_
Okyanus;
Büyük Okyanus’taki Mariana adalarının doğusunda bulunan Mariana Çukuru ilk kez 1960 yılında Don Walsh ve Jacques Piccard tarafından batiskaf kullanılarak keşfedilmiştir. Deepsea Challenger adlı araç ile 10.994 metre derinliği olan çukur hakkında inanılmaz bilgilere ulaşılmış ve en dip noktaya Challenger Derinliği denilmiştir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir