Dünya’nın en büyük kapalı plajı ”Ocean Dome”

Dünya’nın en büyük kapalı plajı ”Ocean Dome”

Okyanus Kubbesi olarak adlandırılan Ocean Dome, Tokyo’nun güneyinde bulunan Kyushu Adası’nda yer alıyor. Bu kapalı plajın uzunluğu 300 metre genişliği 100 metre.
dunyanin_en_buyuk_kapali_plaji
Guiness rekorlar kitabına giren bu plajın su sıcaklığı yıl boyunca 30 derecede sabit tutuluyor. Ocean Dome’un beyaz kumları, masmavi tuzsuz suları, sörfçülere özel dalga havuzları, alışveriş merkezleri, oteller ve restoranları bulunuyor.
dunyanin_en_buyuk_kapali_plaji2
300×100 Metre genişliğindeki tavanı havanın değişimine ve güneş ışınlarına göre açılıp kapanabilme özelliğine sahip. Kumsalının yan tarafında yapay bir yağmur ormanı bulunuyor. Bu kapalı plajda, her saat başı lav püskürten yapay bir volkan bulunuyor.
dunyanin_en_buyuk_kapali_plaji3
Sıcaklığın, nemin ve rüzgarın her zaman kontrol altında tutulması sebebiyle yılın her döneminde tatil yapabilmeniz mümkün. Ocean Dome ‘da kendinizi gerçekten deniz kıyısındaymış gibi hissederek harika bir tatil geçirebilirsiniz. Üstelik bu plaja giriş tahmin edildiği kadar pahalı değil.
dunyanin_en_buyuk_kapali_plaji4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir