Dünyanın en büyük festivali!

Dünyanın en büyük festivali!

Dünyanın en büyük festivali olan Mardi Gras her yıl paskalya bayramına bağlı olarak her yılın Şubat ayının 2’si ile Mart ayının 9’u arasında ki bir salı günü başlar. Dünyanın en büyük festivali olan Mardi Gras New Orleans ABD’de kutlanır. Mardi Gras Fransızca’da ”Yağlı Salı” anlamına gelir. Bu festival oruca başlanmadan önce doyasıya yemek yenilen son gündür.670x210(çift-foto)
Fransa kökenli bu festival göçmenler sayesinde Amerika’ya geçmiştir. Dünyanın en eğlenceli ve en görkemli festivali olan Mardi Gras katılımcıların giydikleri rengarenk kıyafetlerle de herkesi eğlendirir. Festival boyunca dans ve tiyatro gösterileri yapılır, yüksek sesle müzikler dinlenir , yemekler yenir ve içkiler içilir. Herkesin değişik bir kültürle iç içe olduğu bul festivalde katılım diğer tüm festivallerin neredeyse 4 katı kadardır. New Orleans sokakları şenlenir, herkes dilediği gibi eğlenir. Katılmak isteyenler Şubat’a kadar biletlerinizi almanız için vaktiniz var. Gidin ve tatilin tadını çıkarın!

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir