Dünyanın biralarıyla en ünlü şehirleri!

Dünyanın biralarıyla en ünlü şehirleri!

Bildiğiniz üzere her lezzetin bir ana vatanı vardır. Bazen bir ülkeye seyahat etmemiz için oranın en meşhur lezzetini tatma gereksinimi yeterlidir. Peki söz konusu bira olunca nereye gidilmelidir? İşte dünyanın biralarıyla ünlü şehirleri;
Almanya/Münih: Burada bira nerede içilir diye sorarsanız; her yerde. Sokakta, mahalle bakkalının önünde, parkta, yolda yürürken… Dünyanın en büyük bira festivali olan Oktoberfest’in gerçekleştiği bu şehir, biranın başkenti olarak anılıyor. Bin yıla yakın bira üretimi tarihiyle Münih, bira severler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerden..
biralariyla_unlu_sehirler
Belçika/Brugge: Belçika demek bira demek, biranın ana vatanında tüm çeşitleri denemek demek! Belçika’nın Batı Flandre Kantonu’nun başkenti Brugge’de bira o kadar çok tüketiliyor ki geçtiğimiz günlerde 3,2 kilometrelik bira boru hattı yapıldı.
biralariyla_unlu_sehirler_2
Hollanda/Amsterdam: Bira evlerinin çokluğuyla bilinen Amsterdam, butik bira kültürünü yansıtıyor. 2002 yılında sadece 40 tane bira evi varken ve sadece belirli bira türleri üretilirken, 2014 yılında bu sayı 200’ü aşmış durumda ve şu anda 1100’den farklı bira üretilmekte ve bu sayılar her geçen yıl artıyor. Bu şehirde her çeşit birayı bulabilir, farklı bira deneyimlerini yaşayabilirsiniz.
biralariyla_unlu_sehirler_3

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir