Dünyanın altı cam en uzun köprüsü!

Dünyanın altı cam en uzun köprüsü!

Çin, yine başka bir cazibe yeriyle karşımıza geliyor. Zhangjiajie, temmuz ayında Çin’in Hunan eyaletinde pitoresk milli parkında, dünyanın altı cam en uzun ve en yüksek köprüsü açılacak. Köprü 430 metre, iki uçurumun tam üzerinde kurulu olacak. Köprünün genişliği ise 300 m üzerinde olacak. Buna karşılık, Amerika Birleşik Devletleri Colorado eyaletinde ünlü Skywalk Grand Canyon 21 m uzunluğunda ve 219 m yükseklikte altı camlı köprü bulunmaktadır.


Zhangjiajie 2009 yılından bu yana halka açık ulusal bir parktır. Ünlü filmi “Avatar”, 2009 yılında James Cameron, etkileyici gezegen Pandora için ilham olduğu için ünlüdür. Bu alışılmadık yaya köprüsü İsrail mimar Haim Dotan tarafından tasarlanmıştır. Bu körpünün bir dikkat çeken tarafı da köprü defile için pist olarak hizmet verecek. Köprü aynı anda 800 kişiye kadar taşıma kapasitesine mümkün olarak tasarlanmıştır. Köprüde eğlence ve adrenalin düşkünleri de unutulmadı. Bungee Jumping eğlencesine dünyanın en yüksek yaya köprüsünden atlayarak heyecan bulacaksınız.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bir Yorum

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir